Zagubiona rejestracja samochodu. Znalazca poszukiwany!

W dniu 28 listopada kaliszanka zgłosiła zagubienie swojej tablicy rejestracyjnej. Kobieta informuje, że w tym dniu w godzinach przedpołudniowych przejeżdżała przez centrum miasta. Jak podaje, przejeżdżała ulicami Parczewskiego, przez Plac Jana Pawła II, ulicami Babina, Częstochowską, ułańską oraz Legionów. Pani Paulina serdecznie prosi znalazcę o pomoc i kontakt, a jej samochód jest niestety unieruchomiony do momentu wydania duplikatu.

Dlaczego tablice rejestracyjne się gubią?

Coraz częściej słyszymy o sytuacjach związanych z poszukiwaniami tablicy rejestracyjnej, które są przymocowane za pomocą ramek mocujących. Niestety można zauważyć, że nie zawsze są one skutecznym rozwiązaniem, zdarza się, że nawet nie wiemy kiedy tablica zniknie z naszego samochodu. Istnieje kilka możliwości utraty tablicy rejestracyjnej, jednak najczęstszymi przyczynami jest pęknięcie plastikowej ramki, kolizja z innym pojazdem, uderzenie w hałdę śniegu lub gałęzie, a nawet szybkie wjechanie w głęboką kałużę.

Co robić w sytuacji zgubienia rejestracji samochodowej?

Kiedy zdarzy się sytuacja, w której zorientujemy się, że nie mamy tablicy rejestracyjnej, w pierwszej kolejności dobrze jest przypomnieć sobie trasę, którą pokonaliśmy. Następnie po śladach wrócić do miejsca, z którego ruszyliśmy, jednocześnie rozglądając się, czy nie odpadła gdzieś po drodze. To rozwiązanie jest dobre, w przypadku krótszych podróży. Natomiast kolejnym sposobem na znalezienie zguby, jest pomoc sąsiada lub życzliwego znalazcę, który dostarczy ją pod właściwy adres. Najbardziej skuteczne może się jednak okazać zgłoszenie zagubienia rejestracji samochodowej na policję.

Jak zmniejszy ryzyko zgubienia tablicy rejestracyjnej?

Najlepszym sposobem, aby uniknąć straty będzie pozbycie się plastikowych ramek mocujących. W takiej sytuacji należy przykręcić tablice bezpośrednio do zderzaka lub klapy bagażnika. Mamy wtedy pewność, że tablica zostanie na swoim miejscu, a z takim rozwiązaniem nawet złodzieje tablic sobie nie poradzą.