25 lat temu mieszkaniec Kalisza pobiegł ze swojej miejscowości wprost do Watykanu

Już przeszło 25 lat temu Andrzej Jabłoński odbył swoją szaloną podróż do Watykanu. Dlaczego jednak podróż ta była tak szalona i warto o niej wspomnieć? Okazuje się, że pobiegł do Watykanu prosto z Kalisza. W ten sposób udało mu się również uzyskać audiencję u ówczesnego papieża Polaka Jana Pawła Drugiego. Biegacz zjawił się tam z pewną misją. Pobiegł on do Watykanu, aby osobiście wręczyć zaproszenie do Kalisza dla papieża Jana Pawła Drugiego. Andrzej Jabłoński w ten historyczny sposób uroczyście zaprosił papieża do jego rodzinnego miasta.

Andrzej Jabłoński wybiegł z Kalisza dokładnie 23 kwietnia 2022 roku. Łącznie pokonał wtedy 1577 kilometrów przez kilka państw. Na końcu trasy spotkał się z papieżem, co było ogromnym zwieńczeniem jego wysiłków. Odbył wtedy humorystyczną rozmowę z Janem Pawłem Drugim. Papież zapytał biegacza o to, dlaczego zaczął tak późno biegać. Jednak wiele osób wiedziało, że Pan Andrzej biegał już 20 lat przed tym wydarzeniem. Warto również przypomnieć o tym, że w momencie jego pielgrzymki połączonej z maratonem miał on 61 lat.

Pan Andrzej Jabłoński biegał już od 1979 roku

Andrzej Jabłoński odegrał ogromną rolę w historii Kalisza i z całą pewnością przysłużył się do zapamiętania papieża Polaka w tym miejscu. Andrzej Jabłoński miał jednak również swoją własną i to bardzo bogatą historię. Ponieważ zaczynał już w latach 1953, jednak wtedy nie był jeszcze biegaczem. Był jednak kolarzem i już w tamtych latach uprawiał aktywność fizyczną na wysokim poziomie. Niestety w roku 1957 miał przymusową przerwę, ponieważ podczas jednego z wyjazdów złamał żebro. Musiał wówczas przerwać uczestnictwo w sporcie.

Zakończył wtedy swoją zawodową karierę, jednak nie na długo. Ponieważ po kilku latach powrócił do tego, co daje mu w życiu szczęście. Bo właśnie tym dla Pana Andrzeja przez całe jego życie był Sport. Chociaż nie zapominał o rowerze, postanowił, że tym razem spróbuje biegania. Został biegaczem, który w historyczny sposób upamiętnił swoje dokonania. Po tym, gdy udało mu się dobiec z Kalisza do Watykanu, ustanowił nie lada rekord.

Jeżeli również jesteście biegaczami, zadbajcie o swoje zdrowie i dowiedzcie się, na jakie urazy najczęściej narażeni są biegacze https://www.pilka-nozna.pl/najczestsze-rodzaje-urazow-wsrod-biegaczy/.