Mieszkańcy Kalisza obejrzeli już premierę nowego filmu!

Producent dał Dariuszowi Reguckiemu niełatwe zadanie, polegające na połączeniu filmu fabularnego i dokumentu. Było to dla niego bardzo trudne. Główny bohater, Rafał Zawierucha, przechodzi psychologiczną przemianę, której dopełnieniem są osoby, które nie są aktorami, ale zetknęły się z postacią św. Józefa. Według Reguckiego film oparty jest na pięciu prawdziwych historiach, co stanowi o jego sile.

Latem ubiegłego roku w Kaliszu dokumentowano powstawanie filmu „Opiekun”. Winę za jego produkcję ponosi Stowarzyszenie Rafael, a poparcia udzieliło mu Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na czele z księdzem prałatem Jackiem Plotą. Historia rozgrywa się we współczesnym Kaliszu. W filmie wystąpiło kilkunastu aktorów z kaliskiego teatru. Na ekranie pojawią się także kaliscy statyści, a główną rolę młodocianego wykonał Oliwier Kaftanowicz, który – jak zapewniają twórcy filmu – spisał się znakomicie.

Karolina Chapko, Rafał Zawierucha i Święty Józef byli głównymi aktorami w filmie pt. „Strażnik”. Dodatkowo w filmie wystąpili kaliscy aktorzy i statyści z Kalisza. Akcja filmu rozgrywa się w Kaliszu, położonym nad rzeką Prosną. Zatem słuszne było, aby to właśnie kaliszanie jako pierwsi mogli obejrzeć film. Specjalna impreza premierowa odbyła się w czwartek, 9 lutego w Multikinie.