Początek procesu w sprawie podwójnej zbrodni ze szczególnym okrucieństwem w Kaliszu planowany na koniec stycznia

Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę prasową Sądu Okręgowego w Kaliszu, sędzię Edytę Janiszewską, pod koniec najbliższego stycznia odbędzie się początek procesu dotyczącego mężczyzn, którzy zostali oskarżeni o dokonanie bestialskiej podwójnej zbrodni.

Tragiczne wydarzenia miały miejsce 13 lutego poprzedniego roku w Pleszewie, miejscowości położonej w Wielkopolsce. Miejsce zdarzenia to jedno z przedsiębiorstw na placu Kościuszki, zajmujące się handlem basenami i akcesoriami do nich. Około południa doszło tam do spotkania trzech wspólników firmy, w wieku 35, 41 i 51 lat. Twierdzi się, że celem tego spotkania były rozliczenia finansowe dotyczące możliwości przekazania udziałów w firmie jednemu z nich – 41-latkowi.

Niestety, rozmowy nie przebiegły gładko. Pozostali dwaj wspólnicy odmówili przekazania własności 41-latkowi. Doprowadziło to do poważnego konfliktu między nimi. Sytuacja gwałtownie eskalowała, gdy do pomieszczenia weszło pięciu młodych mężczyzn, w wieku od 16 do 22 lat, którzy wcześniej ukryli się w sąsiednim pomieszczeniu.

Napastnicy zaatakowali właścicieli firmy z użyciem kijów bejsbolowych, metalowych pałek, bagnetu i noży. Ofiary zostały brutalnie pobite, a liczne uderzenia wkrętakiem w okolice klatki piersiowej zadane pokrzywdzonym okazały się śmiertelne.