Karambol na skrzyżowaniu Łódzkiej i Okrąglickiej w Kaliszu – ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym

Siódmy dzień marca, czwartek, upłynął pod znakiem poważnej kolizji drogowej w Kaliszu. W godzinach porannych, około 7.00, doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym. Miejsce zdarzenia to ulica Łódzka, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Okrąglicką.

Służby ratunkowe zostały powiadomione o incydencie kilka minut po godzinie siódmej rano. Po przybyciu na miejsce, strażacy stwierdzili faktyczne zderzenie dwóch pojazdów – osobowego i ciężarowego. W wyniku tego niefortunnego zdarzenia, dwie osoby uczestniczące w podróży musiały skorzystać z pomocy ratowników. Akcję prowadziły trzy zespoły Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej – informuje młodszy aspirant Jakub Pietrzak, będący oficerem prasowym Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu.

Na podstawie pierwszych ustaleń policji, do zdarzenia doszło przez 46-letniego kierowcę ciężarówki, który nie zatrzymał się na czerwonym świetle skrzyżowania i uderzył w samochód osobowy marki Opel prowadzony przez kobietę, która właśnie wyjeżdżała z ulicy Okraglickiej.

Kierująca oplem kobieta, w wieku 73 lat, została przewieziona do szpitala. Na szczęście, wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Służby odpowiedzialne za wyjaśnienie okoliczności kolizji rozpoczęły dochodzenie mające wyjaśnić dokładne przyczyny zdarzenia – przekazuje podkomisarz Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Na skutek wypadku ruch drogowy na ulicy Łódzkiej był sparaliżowany przez kilkanaście minut.