Marianka ze Zbierska na Eurowizji Junior!

10-letnia Marianka Piątkowska pochodzi ze Zbierska, to młoda, utalentowana i zdolna dziewczynka, która ma zaszczyt reprezentować Polskę na konkursie Piosenki Eurowizji 2020. Pragniemy zaznaczyć, że nie był to pierwszy występ Marianny. Dziewczynka w 2019 roku debiutowała i otwierała Eurowizje Junior. Pomimo swojego młodego wieku, stała się rozpoznawalną osobą w świecie muzyki.

Początki Marianki w show-biznesie

Dziewczynka zyskała popularność po zdobyciu wyróżnienia w telewizyjnym konkursie „Szansa na sukces”, której gościem był Blue Café. Oprócz Roksany Węgiel i Viki Gabor, które były zwyciężczyniami konkursu Eurowizji Junior w poprzednich konkursach, Marianka stała się osobą najbardziej rozpoznawalną i związaną z tą imprezą. Dziewczynka mimo tak młodego wieku, już bardzo dużo osiągnęła w swoim życiu. Po pierwsze zyskała popularność, dzięki wystąpieniu w programie „Szansa na sukces”, następnie wzięła udział w Eurowizji Junior 2019 wraz z zespołem Blue Café oraz otwierała tę imprezę i ogłosiła wyniki głosowania polskich juniorów.

Cała rodzina związana z muzyką

Młoda wokalistka jest uczennicą IV klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu, w klasie flet poprzeczny. Nie tylko Marianka jest utalentowana, ale każdy członek jej rodziny jest powiązany z muzyką. Sukcesy wokalne odnosi także jej młodsza siostra Rozalia, która uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej drugiego stopnia w I klasie fortepianu. Natomiast mama jest nauczycielką śpiewu, a aktualnie nagrywa płyty z autorskimi utworami, które można już posłuchać na YouTube. Tata Marianki również jest powiązany z muzyką, gdyż jest pianistą i kompozytorem. Warto zaznaczyć, że od 40 lat zajmuje się renowacją fortepianów i pianin. Ponadto mieliśmy okazję poznać muzykalną rodzinę ze Zbierska w programie „Rodzinny ekspres”, w którym dzielili się swoim umiejętnościami, a także opowiadali, jak muzyka towarzyszy im w codziennym życiu. Cała rodzina dużo ze sobą muzykuje, a od niedawna grają nawet wspólne koncerty.