Pływackie talenty z KKS Kalisz

Pływacy z Kalickiego Klubu Sportowego po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich, które miały miejsce na termach Maltańskich. Mamy tak zdolnych pływaków, którzy już po raz 16 stawali na podium. Reprezentanci KKS sukces osiągają dzięki regularnym treningom odbywających się termach Maltańskich. Teraz czekamy na występy oraz sukcesy naszych najmłodszych, którzy już wykazują duże aspiracje.

Młodzi Mistrzowie Kalisza

Liderami kaliskiego temu byli dwaj pływacy urodzeni w 2010 roku, mianowicie Filip Idzikowski i Dawid Borkowski.

  • Filip Idzikowski od dwóch lat pływa w grupie trenera Dominika Grudzińskiego. Zwyciężył w konkurencji 200 m stylem dowolnym, a także zdobył brązowy medal, w konkurencji, która była o połowę krótsza, ale styl ten sam co wcześniej.
  • Dawid Borkowski jest wychowankiem trenera Bogumiła Żyro, który trenuje już drugi sezon również w grupie trenera Dominika Grudzińskiego. Dawidowi udało się zdobyć dwa srebrne medale w stylu klasycznym na dystans 50 i 100 m.

Pandemia, a zawody pływackie

Ze względu na pandemię oraz obostrzenia z nią związane zawody odbyły się z podziałem na kilka grup. Jaki pierwsi w walce o podium przystąpili najmłodsi zawodnicy z roczników 2009 – 2011. Następnie w popołudniowej rywalizacji wzięli udział kolejni uczestnicy z roczników 2008 i młodsi. Z pływaków KKS wyróżniła się Gabriela Golanowska rocznik – 2007, która wszystkie swoje starty kończyła, stając na podium. KKS cieszyli się również ze zwycięstwa, jakie odniósł Jakub Kwiasowski również rocznik – 2007, w dystansie 200 m delfinem.

Na podium stawali również młodsi zawodnicy z rocznika 2006, którzy poprzez zawody sprawdzili swoją formę przed startem w zbliżających się mistrzostwach Polski. Między innymi Nikodem Przybyła, który zajął drugie lokaty w sprinterskich wyścigach na 50 m stylem dowolnym i delfinem. Natomiast Weronika Jarzycka zdobyła srebrny medal w konkurencji 200 m stylem dowolnym i brązowy na dystans 50 m również stylem dowolnym. Mamy w Kaliszu jeszcze wielu młodych pływaków, którzy osiągają sukcesy w zawodach pływackich. Wszystkim zawodnikom gratulujemy zdobytych już osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.