Świąteczne iluminacje ozdobią miasto na Święta

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku, pełen radości, nadziei i magii. W tym czasie pięknie przystrojone są nasze domy i ogrody. Idąc do centrum handlowego, czujemy świąteczny klimat już od samego wejścia. Znajduje się w nich dużo kolorowych światełek, ubranych choinek, a w niektórych można nawet zobaczyć samego Mikołaja i jego sanie. We wszystkich sklepach rozbrzmiewają świąteczne piosenki, które dodatkowo wprowadzają świąteczny nastrój.

Nie tylko w naszych domach i centrach handlowych można poczuć nadchodzące Święta. Wybierając się na spacer, można dostrzec, że Na Rynku Głównym w Kaliszu już w poniedziałek 30 listopada pojawiły się Bożonarodzeniowe Dekoracje.

Niewyobrażalnie wysoka choinka

Przed wejściem do kaliskiego magistratu stanęła kilkunastometrowa choinka ozdobiona pięknymi srebrnymi kokardami oraz bombkami w kolorze srebrnym i złotym. Świąteczne drzewko swoimi rozmiarami zachwyci nie tylko najmłodszych, ale również starszych.

Mikołajek – niedźwiadek

Kolejnym świątecznym elementem, jaki można dostrzec na kaliskim Rynku, jest Mikołajek. Jednak nie jest to zwykły Mikołaj, można dostrzec, że posiada łapki i uszy niedźwiadka przybranego w świąteczny strój. Dodatkową atrakcją jest możliwość zrobienia z nim zdjęcia, na którym to my sami będziemy świątecznym misiem. Jest to zdecydowanie najlepsza pamiątka, którą możemy sobie zrobić, odwiedzając Kalisz w okresie świątecznym.

Nowoczesny transport Mikołaja – ciuchcia

Zdecydowanie najbardziej przyciąga uwagę kolorowa ciuchcia z saniami Mikołaja, która zastępuje tradycyjne renifery. Jest to najlepsza atrakcja dla dzieci, które mogą w końcu usiąść w saniach Mikołaja i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Renifer – Rudolf

Koło ciuchci został ustawiony renifer. Można wywnioskować, że z ogromnym zdziwieniem patrzy na ciuchcie, która zastąpiła jego miejsce. Ma piękne poroże, a po czerwonym nosku można sądzić, że jest to Rudolf, ulubieniec wszystkich dzieci. Na Rynku Głównym w Kaliszu zdecydowanie czuć już Święta, brakuje tylko śniegu, który stanowi dopełnienie tego okresu. Wszystkich zapraszamy na spacer i podziwianie pięknych, świątecznych iluminacji.