Juniorki ze Startu Kalisz już w krajowej czołówce

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w tym roku odbyły się w Bydgoszczy. Alicja Piec oraz Julia Domagała, pływaczki z KSN Start Kalisz, zajęły najwyższe miejsca na podium. W swoich grupach startowych zostały najlepszymi zawodniczkami i tym samym stały się dumą całego miasta.

Kaliskie pływaczki górą!

Na Mistrzostwach w Bydgoszczy od początku kaliskie pływaczki pokazały swój wysoki poziom. Dziewczęta bez większych problemów wygrywały wszystkie swoje grupy startowe. Warto podkreślić, że brały udział w rywalizacjach na różnych dystansach oraz świetnie radziły sobie we wszystkich stylach pływackich. Ich rywalki w tych samych grupach wiekowych nie miały najmniejszych szans. Na tytuły najlepszych zawodniczek, ciężko zapracowały Alicja Piec w grupie S9 oraz Julia Domagała w grupie S1-S8. Na wyróżnienie jednak zasługuje również Maja Karpisiewicz, która wywalczyła drugie miejsce w grupie S8. W starszych grupach wiekowych królowały natomiast Kinga Wychorska oraz Nikola Konwińska.  Nie obyło się również bez spektakularnych debiutów. Dziesięcioletnia Gabierla Pawlik, wygrała w swojej kategorii wiekowej, na dystansie 100 metrów, stylem grzbietowym. 

Lockdown opóźnił zawody

Jak poinformował trener kaliskich pływaków Maciej Siemianowski, z początku zawody miały odbyć się w Bydgoszczy w marcu. Jednak jak pamiętamy na wiosnę miał miejsce pierwszy lockdown, w wyniku którego zamknięto wszystkie pływalnie w kraju. Ostatecznie Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy odbyły się ja jesień. Jednak bezwzględu na czas zawodów, warto podkreślić, że pływacy z KSN Start Kalisz, zawsze reprezentują światowy, wysoki poziom. Wszystko to dzięki ciężkiej pracy oraz wykwalifikowanemu trenerowi, który systematycznie pracuje z zawodnikami, doskonaląc ich umiejętności. Jak podkreśla trener, mimo przerwy w trenowaniu wywołanej obostrzeniami pandemicznymi, wiele zawodniczek pobiło w tych zawodach swoje osobiste rekordy.