Prawie 140 km/h przez miasto. Co mu grozi?

Kierowca porsche aż o 88 km/h przekroczył dozwoloną prędkość. Nie umknął uwadze mieszkańców oraz policji. Brawurowy kierowca został zatrzymany. Teraz poniesie konsekwencje adekwatne do czynu. Niestety, to nie jedyny kierowca, który nie stosuje się do przepisów i naraża życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

138 km/h w terenie zabudowanym

Dwudziestego piątego listopada ulicami Kalisza kierowca Porsche, w terenie gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 138 km/h. Brawurowego kierowcę udało się jednak zatrzymać policjantom. Policjanci skonfiskowali prawo jazdy kierowcy na trzy miesiące. To nie jedyna kara, otrzymał on również dziesięć punktów karnych oraz mandat. W przypadku przekroczenia prędkości o ponad pięćdziesiąt kilometrów na godzinę grozi utrata prawa jazdy na trzy miesiące.

To nie pierwszy kierowca tego typu

Tylko od początku tego roku kaliscy policjanci zatrzymali aż 528 dokumentów, w związku z przekroczeniem prędkości w terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Funkcjonariusze starają się wyeliminować niebezpieczne zachowania kierowców. Jadąc z tak szybką prędkością, nie sposób w porę wyhamować, gdy na drodze pojawi się pieszy. Dodatkowo stwarza się zagrożenie dla jadących prawidłowo kierowców. Osoby przekraczające w sposób rażący prędkość, narażają zdrowie i życie innych osób i grożą im poważne konsekwencje prawne.