Czy warto korzystać z mobilnej wulkanizacji?

Czym tak naprawdę różni się mobilna wulkanizacja od standardowej? I czy warto z niej korzystać? Naszym zdaniem tak, a jeśli Ty zastanawiasz się, czy jest sens wzywać mobilną wulkanizację zamiast lawety koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Na czym polega mobilna wulkanizacja?

Mobilna wulkanizacja polega na wymianie i naprawie usterek oraz uszkodzeń zachodzących w oponach. Tak samo, jak w przypadku stacjonarnej wulkanizacji. Różnica polega na tym, że mobilna wulkanizacja przyjeżdża do klienta, a nie odwrotnie. Dzięki temu czas oczekiwania na wykonanie usługi jest zdecydowanie krótszy i nie musimy czekać w kolejce lub umawiać się na konkretny termin, który nie zawsze może nam pasować. Z usług mobilnego wulkanizatora możemy skorzystać podczas usterki w trasie, dzięki czemu zaoszczędzimy czas, który przeznaczylibyśmy na dojazd do warsztatu oraz pieniądze, które musielibyśmy wydać na lawetę. Jeśli potrzebujesz usługi mobilnej wulkanizacji firma Kuta Autoserwis posiada taką w swojej ofercie. Służą pomocą na terenie Poznania i okolic, a do zlecenia przystępują błyskawicznie!

Korzystanie z usługi mobilnej wulkanizacji pozwala nam zaoszczędzić czas

Korzystanie z mobilnej wulkanizacji – dlaczego warto?

Zapytacie, dlaczego warto korzystać z usług mobilnej wulkanizacji? Odpowiedź jest prosta, ponieważ niesie ze sobą wiele zalet i plusów. Zakres usług nie ogranicza się do pomocy podczas usterek w trasie. Mobilna wulkanizacja to także

  • Pomoc – nieoceniona pomoc na trasie podczas usterki to jedno. Dzięki mobilnej wulkanizacji problem zniknie błyskawicznie, Ty zaoszczędzisz czas, pieniądze, nie będziesz musiał zmieniać planów oraz trasy.
  • Wygoda – którą zdecydowanie zapewnia mobilna wulkanizacja. Jeśli żyjesz w ciągłym pośpiechu i nie masz czasu udać się do serwisu nie ma najmniejszego problemu, aby to wulkanizator przyjechał do Ciebie i wykonał swoją pracę np. w Twoim garażu.
  • Kontrola – dbanie o nasze opony nie powinno się ograniczać tylko do zmiany na sezon. Wymagają one regularnej konserwacji oraz czyszczenia. Również taką usługę świadczy mobilna wulkanizacja. Możemy wezwać do siebie fachowca, który wykona tę pracę na miejscu. Czynniki z zewnątrz w dużym stopniu przyczyniają się do niszczenia kół więc systematyczne odwiedziny wulkanizatora mogą wydłużyć ich żywotność.
  • Profesjonalizm – czyli coś, czym charakteryzują się mobilne usługi wulkanizacyjne. Nikt nie wykona naprawy lub zmiany kół lepiej niż doświadczony profesjonalista. Mając więc dostęp do takich usług powinniśmy z nich korzystać i mieć pewność, że zlecenie zostało wykonane na najwyższym poziomie i jesteśmy bezpieczni podczas użytkowania samochodu.

Mobilna wulkanizacja to również możliwość przechowania opon

Jakie wady ma mobilna wulkanizacja?

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jakie wady ma mobilna wulkanizacja to niestety, ale żadnej nie znajdziesz. Jedyny problem, który może dotyczyć tej usługi może pojawić się podczas poważniejszej usterki gdy wulkanizator nie będzie mógł na miejscu dokonać naprawy i trzeba będzie przewieźć auto do warsztatu samochodowego.

Mobilna wulkanizacja, to coś więcej

Mobilna wulkanizacja to coś więcej niż tylko naprawa i wymiana opon. W zakres tej usługi wchodzi również napompowanie kół, a gdy mamy do czynienia z doświadczonym wulkanizatorem może on dokonać przeglądu klimatyzacji i wykonać jej konserwację. Taki specjalista po wykonaniu oględzin jest w stanie zauważyć niedociągnięcia, które wymagają naprawy. W większości przypadków mobilne serwisy wulkanizacji posiadają własne odpowiednie hale, w których możemy przechować opony do następnego sezonu. Jest to szczególnie dobra opcja dla mieszkańców dużych miast, którzy nie mają odpowiedniej przestrzeni i miejsca. Mobilna wulkanizacja to świetna alternatywa dla stacjonarnej wulkanizacji.

Jaki jest koszt usług mobilnej wulkanizacji?

Usługi mobilnej wulkanizacji tylko delikatnie różnią się ceną od wykonania tej samej usługi w stacjonarnym serwisie. Na odrobinę wyższą cenę wpływa dodatkowy koszt, jakim jest dojazd do klienta. W zależności od miasta i tego, na jakim obszarze się znajduje każda firma transportowa może mieć własne stawki dlatego, zanim wezwie się pomoc warto je sprawdzić na stronie internetowej.

Mobilna wulkanizacja to profesjonalnie wykonana usługa w każdym miejscu

Jak sami widzicie warto korzystać z mobilnej wulkanizacji. Mimo że jest odrobinę droższa, ma wiele zalet, które górują nad wyższą ceną. Wzywając specjalistę do siebie mamy pewność, że wszystko zostanie wykonane tak, jak należy i nie musimy czekać nie tylko na wolny termin w warsztacie, ale też nie musimy zostawiać w nim auta na kilka dni. Serdecznie polecamy tę usługę a jeśli zdarzy Ci się wypadek lub usterka w Poznaniu lub jego okolicy pamiętaj o firmie Fast-Trans, która świadczy profesjonalne usługi mobilnej wulkanizacji.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Kuta Autoserwis.

Kuta Autoserwis

ul. Karpacka 10

60-415 Poznań

Tel. 600-960-987