Wściekli rolnicy planują protest. Zamierzają zablokować jedną z najważniejszych tras w okolicy Kalisza

Dokładnie w środę 25 sierpnia spodziewamy się tego, że regionalni rolnicy będą zbierali się na rzecz znanego ruchu Agrounia. Będą rozpoczynali protest, który zapowiadali już od dawna. Możemy spodziewać się ulicy zablokowanej za pośrednictwem traktorów. Rolnicy mają zamiar zwrócić na siebie w ten sposób uwagę jak największej liczby osób.

Zaczną pod Ostrowem. Z tego miejsca będą podróżowali dalej, żeby dojechać do okolic Kalisza. W ramach protestu droga może być zablokowana od 24 do 25 sierpnia. Dlatego też w zależności od miejsca niektóre pasma szybkiego ruchu mogą być nieprzejezdne przez nawet dwie doby.

Zapowiadają, że będzie się działo coraz więcej

Rolnicy pragną poinformować informację publiczną o tym, że jest to dopiero początek. Będą oni zwracali uwagę jak największej ilości Polaków po to, aby ich idea rozprzestrzeniła się po całym kraju. Ostatecznie mają zamiar w niedalekiej przyszłości przyjechać nawet do Warszawy. Gdzie zamierzają wbić szpilę bezpośrednio politykom.

Agrounia walczy o to, żeby rolnicy nie byli zobligowani do ukrywania się ze swoją sprzedażą. Ruch chce wywalczyć możliwość dla polskiego rolnika. Po to, żeby mógł on sprzedawać swoje warzywa, mięsa, owoce i jajka we wszystkich dyskontach, zamiast importowanej żywności.