Nadchodzi czas realizacji budżetu obywatelskiego. Co z neonami w Kaliszu?

Mieszkańcy nadal dopytują o to, jak wygląda realizacja budżetu obywatelskiego, który zarząd miasta zebrał już w 2020 roku. Okazuje się, że w Kaliszu miały powstać neony powitalnego. Zgodnie z planem miały stanowić ciekawy dodatek estetyczny w okolicy wjazdów do miejscowości. Dowiadujemy się, że konieczna była zmiana lokalizacji. Czy neony nadal są w planach? Zbiórka związana z budżetem obywatelskim dotyczyły budowy neonów z wielki napisem miło cię widzieć w Kaliszu. Mieszkańcy wybrali ten projekt podczas głosowania.

Mimo wszystko neony nadal czekają na realizację. Rzeczniczka prasowa, która pracuje w ratuszu miasta Kalisz, poinformowała o tym, że nastąpiła zmiana planów. Neony zostaną zbudowane, jednak w innej lokalizacji. Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska nalegał na zmianę położenia neonów. Wnioskodawca odpowiedzialny za budowę otrzymał już nowy plan. Na neonach będą widniały napisy takie jak:

  • Dobrze cię widzieć;
  • Miło cię widzieć;
  • Wszystkie dobrego.

Każdy z nich pojawi się przy drogach wjazdowych do Kalisza.

Co w związku z nowymi lokalizacjami? W których miejscach jednak pojawią się długo wyczekiwane przez mieszkańców Kalisza neony?

Wydziały odpowiedzialne za zarządzanie drogami i środowiskiem w mieście Kalisz wyznaczyły kilka nowych ulic, na których pojawią się neony. Między innymi budowa rozpocznie się na ulicach Wyspiańskiego, Poznańskiej i Inwestorskiej. Zmiana decyzji związana jest z potencjalnym bezpieczeństwem mieszkańców. Oddział do zarządzania oświetleniem dokładnie przeanalizował sytuację. Wybrali lokalizacje, które w żaden sposób nie będą zagrażały pieszym oraz kierowcom uczestniczącym w ruchu drogowym. Neony zobaczycie przede wszystkim na dłuższych i prostych odcinkach dróg. Tam, gdzie dodatkowe oświetlenie nie będzie odwracało uwagi uczestników ruchu.

W najbliższym czasie rozpocznie się oficjalne wydanie decyzji administracyjnych. Od tego momentu będziemy mogli odliczać czas do rozpoczęcia rozbudowy neonów. W trakcie podejmowania decyzji administracyjnych zarząd dróg w Kaliszu wybierze podwykonawców, którzy zbudują oświetlenie. Podsumowując informacje zebrane w ubiegłym roku, dowiadujemy się, że reszta projektów z 2020 została już zrealizowana. Wyjątkiem było lodowisko. Budowa lodowiska niestety nie doszła do skutku pomimo dużego zainteresowania.