Nasze miasto

Nadchodzi czas realizacji budżetu obywatelskiego. Co z neonami w Kaliszu?

Mieszkańcy nadal dopytują o to, jak wygląda realizacja budżetu obywatelskiego, który zarząd miasta zebrał już w 2020 roku. Okazuje się, że w Kaliszu miały powstać neony powitalnego. Zgodnie z planem miały stanowić ciekawy dodatek estetyczny w okolicy wjazdów do miejscowości. Dowiadujemy się, że konieczna była zmiana lokalizacji. Czy neony nadal są w planach? Zbiórka związana z budżetem obywatelskim dotyczyły budowy neonów z wielki napisem miło cię widzieć w Kaliszu. Mieszkańcy wybrali ten projekt podczas głosowania.

Mimo wszystko neony nadal czekają na realizację. Rzeczniczka prasowa, która pracuje w ratuszu miasta Kalisz, poinformowała o tym, że nastąpiła zmiana planów. Neony zostaną zbudowane, jednak w innej lokalizacji. Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska nalegał na zmianę położenia neonów. Wnioskodawca odpowiedzialny za budowę otrzymał już nowy plan. Na neonach będą widniały napisy takie jak:

  • Dobrze cię widzieć;
  • Miło cię widzieć;
  • Wszystkie dobrego.

Każdy z nich pojawi się przy drogach wjazdowych do Kalisza.

Co w związku z nowymi lokalizacjami? W których miejscach jednak pojawią się długo wyczekiwane przez mieszkańców Kalisza neony?

Wydziały odpowiedzialne za zarządzanie drogami i środowiskiem w mieście Kalisz wyznaczyły kilka nowych ulic, na których pojawią się neony. Między innymi budowa rozpocznie się na ulicach Wyspiańskiego, Poznańskiej i Inwestorskiej. Zmiana decyzji związana jest z potencjalnym bezpieczeństwem mieszkańców. Oddział do zarządzania oświetleniem dokładnie przeanalizował sytuację. Wybrali lokalizacje, które w żaden sposób nie będą zagrażały pieszym oraz kierowcom uczestniczącym w ruchu drogowym. Neony zobaczycie przede wszystkim na dłuższych i prostych odcinkach dróg. Tam, gdzie dodatkowe oświetlenie nie będzie odwracało uwagi uczestników ruchu.

W najbliższym czasie rozpocznie się oficjalne wydanie decyzji administracyjnych. Od tego momentu będziemy mogli odliczać czas do rozpoczęcia rozbudowy neonów. W trakcie podejmowania decyzji administracyjnych zarząd dróg w Kaliszu wybierze podwykonawców, którzy zbudują oświetlenie. Podsumowując informacje zebrane w ubiegłym roku, dowiadujemy się, że reszta projektów z 2020 została już zrealizowana. Wyjątkiem było lodowisko. Budowa lodowiska niestety nie doszła do skutku pomimo dużego zainteresowania.

Related posts

Świąteczne iluminacje ozdobią miasto na Święta

Emilian Tomczyński

Zwiedzanie Kalisza. Czy warto wybrać się w te rejony na wakacje z rodziną lub znajomymi?

Rafał Materna

Odnowione kamienice w Śródmieściu. Które będą kolejne?

Emilian Tomczyński