Newsy z Kalisza – nietrzeźwy kursant prawa jazdy i gala boksu zawodowego

W ostatni poniedziałek w Kaliszu doszło do nietypowej stłuczki. Pomimo tego, że nie doszło do żadnych większych obrażeń i uszkodzenia wyglądały na niegroźne, do wypadku doprowadziła elka. Mówimy o samochodzie przeznaczonym dla kursantów prawa jazdy. Okazuje się, że stłuczkę spowodował właśnie jeden z kursantów. Do kolizji przyczyniła się również kobieta, która prowadziła Toyotę. Mimo wszystko na miejscu okazało się, że kursant prawa jazdy kierujący elką był nietrzeźwy. Z tego powodu niedoszły kierowca może spodziewać się sporych kłopotów prawnych. Sąd z pewnością weźmie pod uwagę jego stan nietrzeźwości i wyciągnie konsekwencje wynikające z sytuacji.

Stłuczka miała miejsce dokładnie w poniedziałek. Doszło do niej w centrum Kalisza. Chociaż kobieta prowadząca drugim pojazdem, który brał udział w stłuczce, również została pociągnięta do odpowiedzialności. Na prawdziwe problemy może liczyć kursant wraz z instruktorem jazdy. Kobieta będąca za kierownicą Toyoty została ukarana mandatem karnym za niedostosowanie prędkości. Mimo wszystko prowadzenie po spożyciu jest inną historią.

Co funkcjonariusze ustalili po przybyciu na miejsce zdarzenia?

Policjanci poddali wszystkich uczestników zdarzenia rutynowej kontroli trzeźwości. Ustalili wówczas, że kobieta była trzeźwa. Okazało się, że niedoszły kierowca wydmuchał 0,4 promila alkoholu. Kursant odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Dopuścił się kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu.

Co więcej, instruktor może odpowiadać karnie za to, że udostępnił kursantowi pojazd mechaniczny. Czy mógł jednak wiedzieć o tym, że kandydat na kierowcę wydmucha 0,4 promila? Jest to raczej wątpliwe przypuszczenie. Mimo wszystko sprawę rozstrzygnie sąd.

 Zawodowy Boxing Night odbędzie się w Kaliszu

W nadchodzącej gali boksu zawodowego, która odbędzie się w Kaliszu, wystąpi Kamil Łaszczyk. Ma on na swoim koncie już 28 zwycięskich walk. Fani wyczekują kolejnej rywalizacji Kamila i pragną dowiedzieć się, czy zawodnik utrzyma zwycięską passę. Rywalem Łaszczyka będzie Jose Armando Valdes pochodzący z Meksyku. W karcie walk widzowie znajdą mnóstwo interesujących pięściarzy. Obywatele Kalisza są pod wrażeniem, że rada miasta zorganizowała w ich miejscowości zawodową noc bokserską z udziałem tylu znanych sportowców.