W Stawiszynie nieopodal Kalisza policjanci zatrzymali kompletnie pijanego motocyklistę

Kompletnie pijany mężczyzna wyjechał na drogę swoim motocyklem. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Okazało się po zbadaniu alkomatem, że miał we krwi aż 3 promile alkoholu. Przy tak niedorzecznej ilości alkoholu w organizmie, policjanci zdziwili się, że był w stanie wsiąść na motor. Nieroztropne zachowanie motocyklisty mogło doprowadzić do śmierci postronnych uczestników ruchu drogowego. Przed samym zatrzymaniem, gdy policjanci dogonili jego pojazd, próbował się ukrywać. W tym celu kompletnie pijany kierowca kładł się na ziemi. 39-letni kierowca motocykla usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu.

I to pod jakim wpływem! Był odurzony trzema promilami alkoholu i nie do końca świadomy tego, co robi. Mężczyzna po zauważeniu policjantów, którzy ruszyli w pościg, bardzo szybko skręcił w polną drogę. Policjanci byli zaskoczeni jego nietypowym zachowaniem i zrozumieli, że coś jest nie tak. Początkowo uznali, że kierowca pojazdu mógł się wywrócić. Sprawdzili, co się stało. Zrozumieli, do czego doszło dzięki alkomatowi.

Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu był tylko jednym z jego występków

Wkrótce po sprawdzeniu tożsamości pijanego kierowcy, policjanci zauważyli, że nie ma on nawet prawa jazdy niezbędnego do prowadzenia motorów. Nie tylko poruszał się tym pojazdem bez niezbędnego zezwolenia, ale także miał w wydychanym powietrzu aż 3 promile alkoholu. W ten sposób złamał poważne prawa. Naraził życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Z najnowszych informacji wynika, że sprawa zakończy się w sądzie. Pijany kierowca może otrzymać nawet 2 lata pozbawienia wolności za spożycie alkoholu oraz prowadzenia pojazdu bez prawa jazdy na motor.

Policja bardzo prosi wszystkich drogowców o to, aby mieli na uwadze życie swoje oraz innych. Przypominają o tym, że spożycie nawet mniejszych ilości alkoholu może znacznie obniżyć umiejętności kierowcy. Nie mówiąc już o tym, że niektórzy z nich wyjeżdżają na ulicę bez zezwolenia na prowadzenie pojazdu. Tym samym policjanci apelują o to, aby po zauważeniu osoby podejrzanej o prowadzenie pod wpływem alkoholu kontaktować się z numerem alarmowym 112.