Sposób na uniknięcie podatków i ostatnia zmiana czasu

Mieszkańcy miejscowości Kalisz mają zostać zwolnieni od podatku. Zarząd miasta zadecydował, że mogą uniknąć jednego z podatków, jeżeli zazielenią swoje dachy. Radni potwierdzili swoją decyzję na ostatnim posiedzeniu. Jeżeli mieszkańcy zdecydują się zazielenić dachy budynków, zostaną zwolnieni z podatku od nieruchomości. W tym celu mają zazielenić dachy, elewacje domów i inne fragmenty budynków. W ten sposób mogą płacić o wiele mniej pieniędzy na rzecz podatku od posiadania nieruchomości. Radni w Kaliszu przegłosowali ustawę dotyczącą tego projektu. Z kolei sama ustawa została zainicjowana przez prezydenta miasta.

Od pierwszego dnia nowego roku 2022 każdy mieszkaniec Kalisza, który zazieleni swoje dachy, będzie mógł uniknąć dodatkowego opodatkowania. Muszą jednak spełnić pewne warunki. Rośliny posadzone na tych dachach mają mieć ostęp do wielosezonowej wegetacji i stałego rozwoju. Politycy uznali, że zazielenione ściany oraz dachy budynków są świetnym sposobem na polepszenie jakości powietrza w całym mieście. Pamiętajcie przy tym, że zwolnienie z podatku dotyczy budynków mieszkalnych.

Czy to już ostatni raz, gdy będziemy zmieniali czas na zimowy?

W ostatni weekend października nadchodzi zmiana czasu z letniego na zimowy. Będzie to miało miejsce dokładnie w nocy z 30 na 31 października. Musimy wtedy cofnąć zegary o godzinę. Czy będzie to jednak ostatnia zmiana czasu? Ministerstwo rozwoju i technologii rozwiewa te wątpliwości. Chociaż dnie będą wydawały nam się nieco krótsze, podczas zmiany czasu pośpimy o godzinę dłużej. W następną niedzielę zgodnie z najnowszymi doniesieniami słońce ma zajść już o 16:20. Oznacza to, że dnie będą trwały mniej niż 10 godzin.

Na terenie Unii Europejskiej o bardzo długiego czasu toczy się poważną dyskusja na temat tego, czy tak właściwie powinniśmy zmieniać czas. Komisja Europejska doszło do wniosku, że będzie zalecała zaniechanie zmian czasowy, co ma ułatwić komunikację międzypaństwową. Mimo wszystko nowe rozporządzenie sprawiło, że ta decyzja zostanie przeniesiona na inne obrady. Będą one miały miejsce dopiero między 2022 i 2026 rokiem. Do tej pory wszystko pozostanie po staremu.