W Kaliszu doszło do niebezpiecznego wypadku – kierowca potrącił matkę i jej dzieci

Zgodnie z tym, co do informacji publicznej przekazywali przechodnie, wypadek miał wyglądać niezwykle tragicznie. Kierowca w Kaliszu wjechał w matkę i jej dzieci. Do zdarzenia doszło na ulicy Wrocławskiej w mieście Kalisz. Niestety poszkodowani doznali uszczerbku na zdrowiu. Zostali niezwłocznie przetransportowani do szpitala. Matka z dziećmi przechodziła przez oznakowane przejście, jednak kierowca nie dostosował prędkości do otoczenia i nie wyhamował. Potrącił kobietę w wieku 39 lat oraz dwójkę jej synów. Sprawcą tego wypadku był mężczyzna w wieku 73 lat. Przemierzał ulice Kalisza w samochodzie marki Renault.

Na szczęście w nieszczęściu niedaleko miejsca wypadku odbywał się festyn szkolny. Znajdowały się na nim jednostki policyjne oraz straży pożarnej. Dzięki temu szybko zmobilizowano siły, które przewiozły poszkodowanych do szpitala. Pomimo tego, że kierowca będący sprawcą wypadku był trzeźwy, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Dopuścił się rażącego złamania przepisów ruchu drogowego. Naraził zdrowie i życie trójki osób, w tym dwójki małych dzieci.

Na ulicy Wrocławskiej w Kaliszu doszło również do niebezpiecznego zderzenia dwóch aut

Kolizja dwóch samochodów wyglądała na groźną. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Na szczęście, gdy przyjechały służby ratunkowe, udało się ustalić, że nikomu nic się nie stało. Poszkodowani nie odnieśli uszczerbku na zdrowiu. Policja za pośrednictwem przesłuchania i nagrań z monitoringu ustaliła, co takiego zaszło na drodze. Okazało się, że jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu. Z tego powodu dwa pojazdy nie zdążyły się zatrzymać i doszło do kolizji. Na szczęście nie jechali dostatecznie szybko, aby zrobić sobie krzywdę. Na koniec sprawca tego wypadku został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym.