Policja w Kaliszu nadal poszukuje sprawcy odpowiedzialnego za wyłudzenia

Policja opublikowała wizerunek sprawcy odpowiedzialnego za wyłudzenia w Kaliszu, aby ludzie korzystający z internetowej prasy oraz media społecznościowe mogły pomóc w zlokalizowaniu miejsca jego aktualnego pobytu. Mężczyzna dopuścił się licznych oszustw tak zwaną metodą na policjanta. Mundurowi szukają teraz pomocy w ustaleniu wizerunku tego mężczyzny. Liczą na to, że wśród internautów znajduje się ktoś, kto może orientować się, gdzie aktualnie przebywa młody sprawca przestępstw. Każdy może skontaktować się z komendą i pomóc w jego ujęciu.

Na jednym z opublikowanych przez komendę policji w Kaliszu nagrań widzimy wyraźnie sylwetkę mężczyzny. Dzięki temu mamy szansę ku temu, aby namierzyć młodego sprawcę licznych wyłudzeń. Wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia jego tożsamości lub miejsca zamieszkania, są proszone o pilną pomoc. Do sprawy został przydzielony doświadczony aspirant, który będzie oczekiwał na kontakt internautów lub miejscowych, którzy mogą rozpoznać sprawcę po jego sylwetce. Za pośrednictwem zdobytych informacji publicznych policjanci spróbują podjąć ponowne próby namierzenia przestępcy.

Istotne informacje dotyczące sprawy można przekazywać przez całą dobę na specjalnej infolinii kaliskiej komendy

Pamiętajmy tym samym o tym, że policja nigdy nie informuje obywateli o prowadzonych przez siebie sprawach za pośrednictwem rozmowy telefonicznej. Jeżeli doszło w naszym życiu do takiej sytuacji, prawdopodobnie mamy do czynienia z osobą, która podszywa się za policjanta. Warto zgłosić takie odkrycie, aby inni mieszkańcy nie padli ofiarą oszusta. Policjanci nigdy nie będą próbowali wtajemniczyć przypadkowe osoby w szczegóły śledztwa zarówno dla bezpieczeństwa działań policyjnych, jak i dla bezpieczeństwa samej osoby.

Policja nie ma również prawa, aby prosić o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Musimy się wystrzegać tego, jeśli przytrafi nam się sytuacja, w której policjant zechce poprosić o datki w postaci gotówki lub przelewu bankowego. Oszuści często wybierają starsze osoby na swoje ofiary, ponieważ nie orientują się w tym, co dzieje się w mediach lub w ich okolicy. Ze względu na to okazują się prostszymi celami. Dlatego też warto mówić o zaistniałej sytuacji starszym członkom rodziny, aby przestrzec ich przed potencjalnymi problemami.