Strażacy z OSP dostali nowy wóz gaśniczy z dofinansowania

Ochotnicza Straż Pożarna w Rajsku z Podgalskiej gminy Opatówek otrzymała wóz, który posłuży im do akcji gaśniczych. Z nowym sprzętem będą mogli jeszcze bardziej przysłużyć się służbie w okolicznych lokalizacjach. Pojazd, który trafił do OSP, jest profesjonalnym sprzętem, który w niedawnej przeszłości służył również strażakom z jednostki gaśniczej w Kaliszu. Wóz został oficjalnie przekazany do wspomnianego przez nas OSP wraz z całym ekwipunkiem niezbędnym do prowadzenia profesjonalnych akcji gaśniczych i ratunkowych.

Wóz pożarniczy został oficjalnie przekazany strażakom służącym w OSP z Rajska. Model, który trafił w ręce ochotników pomagających okolicznym mieszkańcom, będzie dobrze służył podczas najbliższych akcji ratunkowych. Samochód został wyprodukowany w 2011 roku. Jest całkiem dobrze wyposażony i sprawdził się w akcji podczas prowadzenia działań ratunkowych przez profesjonalnych strażaków z Kalisza. Ma w sobie wbudowany zbiornik ze środkiem pianotwórczym do gaszenia pożarów oraz ogromny zbiornik na około 2500 litrów wody. Dzięki temu ekipa będzie mogła stawić czoła nawet poważnym pożarom.

Zmiany w ruchu ze względu na przebudowę ulicy w Kaliszu

W Kaliszu aktualnie trwa kolejny etap związany z przebudową ulicy w Kaliszu. Możemy spodziewać się pewnych utrudnień na ulicy Zgodnej. Ruch oraz parkowanie będą nieco utrudnione, ponieważ miasto postanowiło przyspieszyć etap przebudowy ulicy. Pragną zakończyć planowany remont nieco szybciej. Kierowcy muszą przygotować się na to, że ruch będzie odbywał się w zupełnie inny sposób. Prace będą prowadzone na kilku różnych odcinkach głównego skrzyżowania znajdującego się na ulicy Zgodnej. Na cały czas remontu wprowadzone zostaną zmiany w ruchu drogowym.

Ulica zmieni się radykalnie, jednak ekipa remontowa pragnie uspokoić mieszkańców, ponieważ obiecują, że o zmianach będą informowali na bieżąco za pośrednictwem internetu. Na nawierzchni, która została już zniszczona, powstają nowe powierzchnie asfaltu. Dodatkowo zostanie dodany kanał deszczowy, który będzie odpowiedzialny za odprowadzanie wody z ulicy w trakcie niekorzystnej pogody. Co więcej, ekipa budowlana może pochwalić się tym, że na remontowanych odcinkach drogi zdołali już zamontować zupełnie nowe oświetlenie, które będzie służyło mieszkańcom Kalisza.