Trwa sprzątanie miasta po wichurze. Zostało zniszczone mnóstwo budynków

W okolicy Kalisza w gminie Dobrzyca podobnie jak w innych miejscowościach na południu Polski przeszedł ogromny huragan. Z tego powodu miasto aktualnie zajmuje się sprzątaniem okolicy. Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów na temat sytuacji, przeczytajcie o tym, jak wielkie spustoszenie wiatr wyrządził https://haloczestochowa.pl/silna-wichura-nawiedza-slask-prawie-200-interwencji-strazy-pozarnej/ na Śląsku. Straż pożarna była zmuszona do tego, aby interweniować ponad kilkaset razy.

Zgodnie z doniesieniami z Kalisza dowiadujemy się z kolei, że w tej okolicy przez miasto przeszła trąba powietrzna. Naniosła wiele szkód na Kalisz. Jednak największym z kłopotów jest to, że aż 5 budynków zostało całkowicie wyłączonych z użytku. Mieszkalne budynki zostały uszkodzone do tego stopnia, że nie da się ich aktualnie zamieszkać. Łącznie pięć domów nie nadaje się do użytku. W gminie Dobrzyca cały czas trwają prace porządkowe, aby uporać się z całym spustoszeniem, które na miasto sprowadziła pogoda. Oczywiście służby porządkowe robią co w ich mocy, jednak muszą się mieć na baczności, ponieważ pogoda wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec porywistych wiatrów.

Silna trąba powietrzna w Dobrzycach naruszyła strukturę wielu dachów i wyłączyła z użytku pięć mieszkań

Powybijane szyby w wielu domach, zerwane słupy energetyczne i brak dostawy prądu w okolicy. Mieszkańcy Dobrzycy zmagają się z wieloma kłopotami dotyczącymi ostatniej pogody niosącej spustoszenie. Straty prawdopodobnie wyniosą nawet kilka milionów złotych. Pomimo tego, że tak wiele mienia publicznego zostało zniszczonego, na szczęście w nieszczęściu nie ma doniesień o śmiertelnych ranach lub uszkodzeniu zdrowia mieszkańców. Okazuje się, że udało im się uchronić podczas przejścia trąby powietrznej przez Dobrzyce.

Sami mieszkańcy są jednak zdumieni. Zwracają uwagę na to, że wszystko działo się niezwykle szybko. Nie byli w stanie zareagować na nadchodzącą trąbę powietrzną. Świadkowie relacjonują, że cała okolica została poniszczona. Wszystkie drobne przedmioty unosiły się w powietrzu. Słychać było okropny hałas. Trąba powietrzna wybijała okna i niszczyła dachy okolicznych budynków. Dziś służby porządkowe w asyście mieszkańców próbują uporać się z licznymi uszkodzeniami, które sprowadził na nich ten kataklizm pogodowy.