Tragiczne wypadki w okolicy Kalisza

W tragicznym wypadku nieopodal Galewa zmarło dziecko w wieku 6 lat. Na drodze wojewódzkiej numer 470 zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Wskutek wypadku zmarło małe dziecko. Jednym z samochodów jechała rodzina pochodząca z Kalisza. Wstępne ustalenia policji pozwoliły określić potencjalny przebieg sytuacji. Mężczyzna w wieku 68 lat jadący przeciwległym pasem zjechał w stronę barier energochłonnych, po czym odbił się od nich i wpadł na pas obok. W ten sposób zderzył się czołowo z samochodem jadącym naprzeciw niego. Dziewczynka w wieku 6 lat nie przeżyła uderzenia samochodów. Zmarła na miejscu.

Jadący z nią dziadkowie zostali jedynie ranni, niestety dziecku nie można było w żaden sposób pomóc. Ze względu na to, że wypadek był niezwykle poważny, cała droga została zablokowana. Ofiary wypadku zostały przetransportowane śmigłowcem ratunkowym do różnych szpitali. Łącznie w sprzątaniu drogi pomagało aż pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznego miasteczka. Policja nadal ustala dokładny zbieg okoliczności tragicznego wypadku.

Na ulicy Piłsudskiego w Kaliszu miał miejsce kolejny tragiczny wypadek

W piątek 31 grudnia 2021 roku niestety doszło do śmiertelnego wypadku na ulicach Kalisza. Policjanci ustalili, że kierowca BMW w wieku 18 lat próbował podjąć manewr wyprzedzania. Kiedy przyspieszył, nagle stracił panowanie nad pojazdem i nie mógł odzyskać nad nim kontroli. Uderzył w bariery znajdujące się nieopodal drogi. Odbił się od barierek i wpadł w Renault jadący naprzeciwko. Mężczyźni, w których uderzył kierowca BMW, byli zakleszczeni w swoim samochodzie. Straż pożarna zdołała jednak wydostać ich za pośrednictwem sprzętu hydraulicznego.

Byli nieprzytomni i doznali ran podczas uderzenia. Niestety kierowcy samochodu Renault nie udało się uratować pomimo dynamicznych działań służb ratunkowych. Nie przeżył dojazdu na pogotowie. Po próbie reanimacji zespół ratowniczy stwierdził zgon. Badanie kierowcy BMW wykazało, że był trzeźwy, a cała sytuacja okazała się nieszczęśliwym wypadkiem. Niestety dla kierowcy Renault w wieku 55 lat wypadek ten był tragiczny.