W Kaliszu odbył się tak zwany dzień bez plecaka

Uczniowie jednej z kaliskich szkół wykazali się niezwykłą pomysłowością, gdy przyszło im świętować tak zwany dzień bez plecaka. Niektórzy z nich przynieśli swoje książki przewieszone na suszarce, inni z kolei mieli je w oponie lub kilku innych dziwniejszych przedmiotach. Uczniowie pokazali tego dnia, że ich wyobraźnia ma niewiele granic. Młodzież przyniosła książki i zeszyty w niezwykle dziwacznych miejscach. Jeden uczeń wpadł nawet na pomysł, aby przynieść swoje książki i zeszyty w podbieraku na ryby. To doskonały sposób na to, aby uczyć się poprzez zabawę.

Tym razem młodzież w Kaliszu postanowiła przywitać wiosnę nie tylko z humorem, ale także w pomysłowy sposób. Dlatego też tak licznie obchodzili dzień bez plecaka i prześcigali się w ciekawych pomysłach na to, aby przynieść do szkoły książki i zeszyty na różnorodne sposoby. Dzieciaki udowodniły nam, że szkolne książki i zeszyty można przynieść dosłownie we wszystkim. Ich pomysłom dziwili się dosłownie wszyscy nauczyciele i inni pedagodzy.

Pierwszy dzwonek w kaliskiej szkole, która przyjęła dzieci z Ukrainy

Dokładnie 14 marca 2022 roku w szkole podstawowej numer 16 w Kaliszu nauczyciele przywitali ukraińskich uczniów, którzy uciekli do naszego kraju przed wojną. Docelowo do tej szkoły ma trafić 100 uczniów zza wschodniej granicy. Oczywiście potrzeby na zapewnienie edukacji dla dzieci uciekających z Ukrainy są o wiele większe. Dlatego też spodziewamy się, że zarówno w Kaliszu, jak i kilku innych miastach wkrótce zostaną powołane dodatkowe klasy w placówkach edukacyjnych, gdzie będą mogły uczyć się w naszym kraju.

Ukraińcy wskazują na to, że są niezwykle zadowoleni i wdzięczni ze względu na to, że zostali tak ciepło przywitani. Pierwsze cztery oddziały edukacyjne w kaliskiej szkole zostały już zgodnie z planem przygotowane na przyjęcie dzieci z Ukrainy. Uczniowie w młodym wieku uciekający przed wojną będą mieli zapewnione wsparcie psychologów i pedagogów. Oprócz tego będą mogli za darmo uczyć się języka polskiego po godzinach. Dzięki temu ukraińskie dzieci będą mogły lepiej asymilować się w naszym kraju, gdzie zaczną pobierać edukację.