Wydarzenia Kalisza – awantura z wójtem

Z najnowszych wiadomości gminnych dowiadujemy się, że wójt z miejscowości Żelazkowo awanturował się w urzędzie. Na miejsce sprawy przyjechała policja, aby załagodzić sytuację. Co tak właściwie stało się na miejscu? Podczas gdy w gminie urząd miasta obsługiwał petentów, nagle na miejsce wtargnął wójt, który zaczął krzyczeć na znajdujących się tam obsługiwanych obywateli. Na miejsce wezwano policje, która zabrała wójta z miejsca zdarzenia. Później dowiadujemy się, że został on odwieziony przez policjantów na izbę wytrzeźwień.

Petenci podczas załatwiania swoich spraw administracyjnych spotkali się z niezwykle nietypową sytuacją. Kiedy wójt wtargnął na miejsce, zaczął krzyczeć na klientów bez żadnego powodu. Używał wówczas wulgaryzmów i straszył osoby załatwiające swoje sprawy w gminnym urzędzie administracyjnym. Kiedy wójt, rzucając obelgami, kazał wszystkim opuścić miejsce, jedna ze znajdujących się tam osób postanowiła wezwać policję. Okazało się po przyjeździe funkcjonariuszy, że wójt mógł być w tym momencie nietrzeźwy. Dlatego też zabrano go na wytrzeźwiałkę.

Mężczyzna został zabrany na wytrzeźwiałkę zgodnie z procedurą zatrzymania

Kiedy wytrzeźwieje i opuści izbę wytrzeźwień, wójt może spodziewać się tego, że zostanie ukarany przez policjantów za swoje liczne wykroczenia. Między innymi zarzuca się mu zakłócanie porządku i używanie słów wulgarnych w stosunku do obcych ludzi. Pomimo zakłócania ładu wójt nie zgodził się na badanie za pośrednictwem alkomatu.

Policjanci drogówki w Kaliszu otrzymają nowy sprzęt

Miasto uważa, że instytucja działająca na rzecz poprawy bezpieczeństwa na ulicach całego Kalisza zasługuje na to, aby otrzymać nowy sprzęt, który pomoże pełnić im służbę. Warto pamiętać o tym, że policjanci są nam niezwykle potrzebni. Pomimo wielu akcji, które mają za zadanie uświadamiać kierowców o tym, jak bardzo ważne jest prowadzenie zgodne z przepisami, nadal na drogach spotykamy wielu pijanych kierowców. Kaliski WORD postanowił dołożyć cegiełkę do pomocy i wsparł finansowo policjantów w Kaliszu. Sfinansował im nowy sprzęt o nazwie Iblow.

Nowy sprzęt został uroczyście przekazany przez komendanta WORD dla policjantów służących w Kaliszu.