Zaginął młody chłopak z Kalisza, ma 15 lat

Maciej Walkowiak podobno był w drodze do Pleszewa. Ma 15 lat. Podczas ostatniego kontaktu z mamą potwierdził, że dojechał do Pleszewa i aktualnie tam jest. Niedługo po tym słuch po nim zaginął i nie było kontaktu z chłopcem. Z informacji wynika, że chłopak uczęszczał do szkół z internatem. Kiedy odbył swoją ostatnią rozmowę z mamą, powiedział, że jest w Pleszewie. Później nie było już z nim żadnego kontaktu. Chłopcem jest Maciej pochodzący z Żelazkowa, które znajduje się tuż nieopodal Kalisza. Nadal jest poszukiwany.

Chłopak miał około 175 centymetrów wzrostu i ciemne włosy. Był ubrany w jeansy i bluzę. Nastolatek do tej pory nie kontaktował się z rodzicami. Jego telefon jest nieaktywny, więc nie można namierzyć lokalizacji. Miejsce pobytu tego chłopca jest nadal nieznane. Jeżeli ktokolwiek posiada informacje o potencjalnym pobycie chłopca, powinien zgłosić się na komendę w Kaliszu lub w okolicznych gminach. Wszelkie informacje mogą pomóc w sprowadzeniu nastolatka do domu. Jego rodzice dziękują z góry wszystkim, którzy mogą poinformować o sprawie.

W niebezpiecznym wypadku poszkodowane zostało sześcioletnie dziecko

Doszło do poważnego zdarzenia drogowego, w którym ucierpiało małe dziecko. Podczas wypadku zraniony został sześcioletni malec, który znajdował się w jednym z samochodów osobowych. Do szpitala oprócz dziecka trafił także jeden z kierowców pojazdu osobowego. Mniej więcej o godzinie 18 na drodze DK12 uderzyły w siebie dwa samochody osobowe. Nadjeżdżający samochód osobowy nie ustąpił pierwszeństwa osobówce marki Peugeot. Spowodował w ten sposób kolizję dwóch pojazdów, przez co ucierpiało sześcioletnie dziecko.

Na miejsce skierowana miejskie jednostki straży pożarnej z Kalisza oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które pomagały w załagodzeniu całej sytuacji oraz wysprzątaniu drogi po wypadku, aby ulica była ponownie przejezdna. Strażacy udzielali pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kierowcy, który doznał obrażeń podczas zderzenia pojazdów osobowych. Po przeprowadzeniu czynności zabezpieczających miejsce wypadku policja postanowiła, że droga będzie mogła zostać ponownie odblokowana. Po odwiezieniu poszkodowanych do szpitala zarządzili, aby odblokować pas ruchu na drodze krajowej numer dwanaście.