Poczta w Kaliszu uruchomiła zupełnie nową sortownię dla mieszkańców

Poczta Polska uruchamia zupełnie nową sortownię w Kaliszu. Dzięki niej dotrą do znacznie większej ilości klientów w tym miejscu. Z całą pewnością nowa sortowania ułatwi zamawianie paczek do różnorodnych punktów na terenie całego miasta Kalisz. Dokładnie od wtorku 14 czerwca działa nowa sortownia, która będzie pomagała w obsługiwaniu okolicznych punktów. Z najnowszych informacji dowiadujemy się jednak, że jest to dopiero jedna z części inwestycji związanych z rozwojem sieci logistycznej poczty. Sortownia jest jedną z części całego planu, który ma za zadanie ułatwić rozprzestrzenianie paczek po terenie Kalisza.

Celem naszej państwowej spółki jest definitywne przyspieszenie obrotu paczkami w różnych miejscach. Mają oni za zadanie sprawić, aby przesyłki docierały do klientów o wiele szybciej oraz starają się nieco usprawnić i ułatwić zarazem zadanie kurierów, którzy muszą wykonać nie lada wyzwanie, aby zdążyć ze wszystkimi paczkami na czas. Jako ulicę Rozwojową spółka obrała lokalizację, w której znalazła się najnowsza sortownia.

Odpowiednio zlokalizowany punkt sprawi, że paczki będą docierały szybciej, a kierowcy będą mieli mniej roboty

Wybrana lokalizacja zapewnia zdaniem logistyków z Poczty Polskiej najlepszy punkt na transportowanie dostaw między odbiorcami i nadawcami. Dzięki temu kierowcy będą mogli w znacznie prostszy sposób docierać między kluczowymi checkpointami o wiele szybciej niż dotychczas. Należy jednak pamiętać o tym, że transformowanie infrastruktury logistycznej nie należy do najprostszych zadań. Poczta Polska musiała zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, aby dotrzeć swoją sortownią do najlepszego punktu, który będzie spełniał oczekiwania klientów.

Nie bez powodu Poczta Polska często reinwestuje w miastach, takich jak na przykład Kalisz. Świadczą oni usługi dla ogromnej części klientów z całej Polski. Do doręczania przesyłek na tym jednym obszarze musieli zatrudnić ponad 2000 kurierów i aż 80 listonoszy, który dbają o to, aby wszystkie przesyłki trafiały regularnie do klientów. Dlatego też sortownia będzie niezwykle przydatnym punktem, który ułatwi planowanie dalszej trasy danej paczki oraz skróci okres między tym, jak trafia do kuriera, a następnie ląduje w naszym domu.