Jak wygląda rynek fotowoltaiki w Kaliszu?

Fotowoltaika zyskuje z dnia na dzień coraz większe uznanie i przekonuje się do niej coraz więcej Polaków. Nie ma co się dziwić, panele fotowoltaiczne to symbol nowoczesności i ekologii, która jest obecnie niezwykle istotna w naszym codziennym życiu. Kiedyś mogło wydawać się, że fotowoltaika jest czymś nieosiągalnym dla przeciętnego Polaka, jednak na przestrzeni ostatnich lat, panele słoneczne staniały nawet o 90%, przez co stały się dużo bardziej przystępne cenowo.

Nie da się ukryć, że dla wielu osób dzisiejsze podwyżki cen energii to wystarczająca motywacja do zainwestowania w odnawialną energię słońca. 

Szczególnie w województwie wielkopolskim, rynek fotowoltaiczny kwitnie w najlepsze, bowiem Wielkopolska zajmuje 2 miejsce jeśli chodzi o dofinansowania ‘’Mój Prąd’’ oraz produkcję OZE z mikroinstalacji. Fotowoltaika Kalisz bo w tym mieście dziś się zatrzymamy, to doskonała inwestycja dla jego mieszkańców.

Co zyskasz po inwestycji w fotowoltaikę?

  • Możesz odetchnąć z ulgą od rosnących w zabójczym tempie rachunków za prąd i w końcu staniesz się od nich niezależny. Inwestycja w fotowoltaikę, to produkcja prądu aż przez ponad 25 lat, a włożone w nią pieniądze zwrócą Ci się po ok 6-10 latach.
  • Masz dostęp do wyprodukowanej energii całodobowo przez cały rok! Panele fotowoltaiczne zostały zaprojektowane tak, aby jesienno-zimowa pogoda nie była im straszna. Dodatkowo, Wielkopolska cieszy się wyjątkowo wysokim nasłonecznieniem rzędu 1100 kWh!
  • Fotowoltaika w ogromnym stopniu przyczynia się do zwiększenia wartości Twojej nieruchomości pod względem finansowym jak i estetycznym. Twój dom stanie się postrzegany jako nowoczesny, przyszłościowy i proekologiczny.
  • Pomimo ciągłego narażenia na różne czynniki zewnętrzne, fotowoltaika jest niezwykle bezawaryjna, więc nie będzie musiał martwić się częstymi pracami serwisowymi. Panele zostały zaprojektowane tak, aby żadna pogoda nie była im straszna. 

Panele słoneczne Kalisz – jak się ma tutejszy rynek fotowoltaiczny?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, województwo wielkopolskie przoduje w ilości zainstalowanych paneli fotowoltaicznych jak i zdobytych na nie dofinansowań. Bez względu na to czy posiadasz dom, a może firmę – możesz spróbować swoich sił w zdobyciu dofinansowania ‘’Mój Prąd’’ właśnie na zakup lub montaż fotowoltaiki. W Kaliszu można znaleźć kilka programów wsparcia dla mieszkańców, jednakże trzeba liczyć się z tym, że aby dostać się do programu, trzeba spełnić konkretne warunki. Panele fotowoltaiczne Kalisz to bardzo popularne hasło w wielkopolskich wyszukiwarkach, ponieważ coraz więcej mieszkańców stawia na innowacyjne rozwiązania energetyczne. 

Podjąłeś decyzję co do inwestycji? Przyszła więc pora na wybór swojego wykonawcy. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na umiejętności i doświadczenie firmy oraz czy oferuje ona stały monitoring wydajności modułów, a także gwarancję na montaż i same panele. Najlepszym wyborem będzie firma, u której znajdziesz każdą usługę potrzebną do całego procesu zakupu i montażu fotowoltaiki, od zdobycia dofinansowania, aż po ubezpieczenie instalacji. Jedną z takich firm w województwie jest m.in Solarcon. 

W przypadku kwestii finansowych, ceny w kraju niewiele od siebie odbiegają. Zazwyczaj jest to koszt rzędu 4500-6000 zł za 1kW, więc decydując się na instalację o mocy np. 3kWp będzie ok. 20 000 zł. Mimo, że cena może odstraszyć niejedną osobę, należy zapamiętać, że jest to wysoce opłacalny wydatek i ogrom zaoszczędzonych pieniędzy w przyszłości.