Oddział zakaźny szpitala w Kaliszu już niedługo doczeka się modernizacji

Oddział zakaźny w Kaliszu od dawna nie może doczekać się remontu jednego z oddziałów zakaźnych w mieście. Jednak zgodnie z najnowszymi informacjami dowiadujemy się, że gruntownego odnowienie oddziału zakaźnego niedługo będzie miało miejsce. Dyrektor oddziału od dawna zwraca uwagę na to, że ta część szpitala jest w opłakanym stanie. Dlatego też ministerstwo zdrowia nareszcie przyjrzało się sytuacji i podjęli decyzję o dofinansowaniu szpitala w Kaliszu, aby zorganizować remont. Zgodnie z najnowszymi informacjami od dyrekcji szpitala, dowiadujemy się, że cały oddział zostanie poddany gruntownemu remontowi. Zostaną wymienione także niektóre elementy ekwipunku niezbędne do codziennego użytku.

Łącznie Kaliski szpital otrzymuje siedem milionów złotych na to, aby dokładnie wyremontować cały oddział i odnowić sprzęt niezbędny do codziennej pracy. Ministerstwo zdrowia uwzględniło również to, że oddziały w Polsce muszą być dobrze przygotowane na działania związane z epidemią wirusa Covid-19. Dyrekcja cieszy się z tego, że ich prośby o wyremontowanie szpitala nareszcie zostały usłyszane. Wkrótce rozpoczną się pierwsze prace, które będą miały na celu odnowić oddział zakaźny w Kaliszu.

Roboty remontowe obejmą między innymi odnowienie oddziału, na co składa się przebudowa wnętrza i poprawienie roboty wykończeniowej. Zostaną zainstalowany także dodatkowy sprzęt, który ułatwi lekarzom pracę. Pracownicy zainstalują nowoczesną klimatyzację i zainstalują system odzyskiwania ciepła. W ramach dofinansowania szpital zostanie także wyposażony w baterie fotowoltaiczne, które pomogą w zmniejszeniu kosztów energetycznych na dłuższą metę, co przyczyni się do oszczędności budżetowych.