W ostatnim tygodniu w Kaliszu miało miejsce kilka groźnych wypadków

W Kaliszu doszło do niebezpiecznej kolizji, po której sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Doszło do kolizji dwóch samochodów. Jeden z uczestników tej kolizji to mężczyzna w wieku 42 lat. Uciekł z miejsca zdarzenia, jednak został złapany przez policjantów na służbie. Niedługo po przeprowadzeniu zatrzymania okazało się, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Prawdopodobnie to z tego powodu rzucił się do ucieczki, gdy zrozumiał, że grozi mu utrata prawa jazdy lub nawet więzienie za doprowadzenie do kolizji pod wpływem alkoholu.

Do tego wydarzenia doszło w okolicach godziny 20, dokładnie 4 sierpnia. Kierujący pojazdem nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu kierowcy, przez co doprowadził do zderzenia aut. Następnie postanowił ratować się ucieczką, zamiast próbować załagodzić niefortunne zdarzenie na miejscu. Sprawcą tego wypadku był mężczyzna w wieku 42 lat. Policja ustaliła, że jest on mieszkańcem Kalisza. Miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu w momencie doprowadzenia do zdarzenia drogowego.

Możecie również przeczytać na naszym sąsiednim portalu o groźnym wypadku w Bydgoszczy https://bydgoszczinfo.pl/2022/07/kolizja-dwoch-osobowek-w-bydgoszczy-na-pomoc-przybyly-dwa-zastepy-strazakow/. Na ratunek musiały przyjechać aż dwa zastępy straży pożarnej.

Kolejny wypadek w Kaliszu. Obywatelka Ukrainy zmarła podczas incydentu

Do tej tragedii doszło na drodze wojewódzkiej. Podczas groźnego incydentu drogowego doszło do dachowania samochodu osobowego. Najwięcej obrażeń poniosła obywatelka Ukrainy, dla której wypadek zakończył się w sposób śmiertelny. Niestety nie udało się jej uratować. Miała 27 lat. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 25 lipca tego roku. Bezpośrednio po wypadku została przetransportowana do szpitala, niestety nie dało się nic zrobić. Zmarła tego samego dnia po godzinie 23. Kierowca, który doprowadził do wypadku drogowego, chciał sięgnąć po paczkę papierosów znajdującą się pod siedzeniem. W ten sposób stracił panowanie nad swoim pojazdem i doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia. Wszyscy uczestnicy zdarzenia wylądowali w szpitalu.