W Kaliszu odbyły się ćwiczenia wojskowe

2 grudnia w Budynku Zaciągu Armii w Kaliszu zorganizowano ćwiczenia, w których uczestniczyli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej.

O godzinie dziewiątej rano, kiedy Wojskowe Centrum Rekrutacyjne w Kaliszu prowadziło regularną działalność, do lokalu wszedł mężczyzna, którego wejście zostało odnotowane w książce przepustek. Następnie udał się do Biura Obsługi Klienta i podczas rozmowy zaczął zachowywać się w sposób agresywny. Pracownik centrum rekrutacyjnego powiadomił pracownika ochrony i pomimo podjętych prób spacyfikowania go, mężczyzna wybiegł z pomieszczenia na teren obiektu, krzycząc, że się podpali, a w ręku trzymał niezidentyfikowany przedmiot.

Mężczyzna nie chciał się uspokoić i groził pracownikom WCR, po czym sprintem wybiegł z budynku, podpalił pojazd zaparkowany przed Starostwem Powiatowym, a następnie pobiegł do parku miejskiego. To skłoniło oficera dyżurnego Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego do skontaktowania się ze Strażą Pożarną i Żandarmerią Wojskową. Ponadto na miejscu zdarzenia pojawili się członkowie Państwowej Straży Pożarnej, zespół ochrony, Żandarmeria Wojskowa oraz policjanci. W efekcie konieczna była ewakuacja budynków.