Kaliski sąd skazał pedofila

Sąd Rejonowy w Kaliszu orzekł, że 42-letni Paweł N. powinien odbyć karę czterech lat pozbawienia wolności za zwabienie 14-latka do odbycia stosunków seksualnych. To sam młody chłopak poinformował policję o zdarzeniu. Kaliscy policjanci zatrzymali Pawła N. 16 stycznia 2022 roku.

Mężczyzna nakłonił nastolatka do spotkania, po czym nastolatek powiadomił policję. Zebrane w śledztwie dane zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu, która wszczęła śledztwo w tej sprawie – poinformowała Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

W toku śledztwa ustalono, że w okresie od listopada 2021 roku do stycznia 2022 roku N. kontaktował się z wieloma małoletnimi, zarówno za pośrednictwem sieci internetowej, jak i telekomunikacyjnej, i przekazywał im materiały obsceniczne.

Oskarżonemu groziło do 12 lat więzienia, ale ostatecznie sąd skazał go na cztery lata pozbawienia wolności. Radio Poznań podało, że sąd orzekł także pięcioletni zakaz kontaktowania się z małoletnimi lub zbliżania się do nich oraz dziesięcioletni zakaz zajmowania jakichkolwiek stanowisk związanych z opieką i leczeniem małoletnich. Ponadto sąd nakazał oskarżonemu podjęcie kroków zapobiegawczych, takich jak elektroniczny monitoring miejsca pobytu, a także poddanie się rehabilitacji w zakresie seksuologii i narkomanii.