Turniej siatkówki w Kaliszu

W sobotę 25 lutego w hali imienia Polskich Olimpijczyków odbyła się dziewiąta edycja Turnieju Piłki Siatkowej Ochotniczych Straży Pożarnych w Opatówku. W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn z sześciu różnych jednostek straży pożarnej, takich jak OSP Borów, OSP Opatówek, OSP Rajsko, OSP Sierzchów, OSP Porwity i OSP Tłokinia Wielka. Kto został ostatecznym zwycięzcą turnieju?

Jednostki startowały w trzech odrębnych kategoriach: Kategoria I – drużyny męskie poniżej 18 lat – w której uczestniczyły 3 drużyny z OSP Tłokinia Wielka, OSP Rajsko i OSP Sierzchów, Kategoria II – drużyny męskie powyżej 18 lat – w której uczestniczyły 4 drużyny z OSP Borów, OSP Opatówek, OSP Rajsko i OSP Porwity oraz Kategoria III – drużyny kobiece – 2 drużyny z OSP Oparówek i OSP Tłokinia Wielka.

Drużyny zostały podzielone na trzy dywizje i rywalizowały w formacie „każdy dla siebie” na boisku z sędziami Magdaleną Pacyną, Danielem Kupczykiem i Bartoszem Rosą, którzy bacznie przyglądali się do momentu wygrania dwóch setów.