Planetobus z Kopernika odwiedza Kalisz podczas Kaliskich Dni Klubów Młodych Odkrywców

W dniach 3 i 4 czerwca Planetobus z Centrum Nauki Kopernik zawita do Kalisza, biorąc udział w wydarzeniu Kaliskie Dni Klubów Młodych Odkrywców. Mobilne planetarium będzie można znaleźć w Szkole Podstawowej nr 18, gdzie uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w bezpłatnych pokazach oraz interaktywnych wystawach. Dodatkowo, będą mieli możliwość zadawania pytań i eksperymentowania razem z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, odkrywając tajemnice wszechświata.

Aby poczuć się jak prawdziwy astronom, wystarczy spojrzeć w górę na nocne niebo i obserwować gwiazdy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najbardziej znanych konstelacjach, ich lokalizacji oraz wartości naukowej ich obserwacji, to właśnie teraz masz okazję! Kierując się przez Polskę, Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie ma za zadanie spotkać się ze szkołami i ich uczniami. W ramach obchodów Kaliskich Dni Klubów Młodych Odkrywców będzie on dostępny dla uczestników wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 18 w Kaliszu.

Przyjazd Planetobusu do Kalisza to efekt inicjatywy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Ich celem jest zapewnienie młodzieży możliwości poznania tajemnic kosmosu oraz zdobycie wartościowych doświadczeń naukowych poprzez bezpośredni kontakt z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik i interaktywnymi eksponatami prezentowanymi na pokładzie mobilnego planetarium.