Sezon 2023/24: Triumfy Piotrkowianina i Energa MKS Kalisz

Początek sezonu 2023/2024 przyniósł pierwsze zdobycze punktowe dla zespołów Piotrkowianin i Energa MKS Kalisz. To szczególne zwycięstwo dla Rafała Kuptela, który po raz pierwszy jako trener kaliszan mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Surpryza sezonu to niewątpliwie zwycięstwo Piotrkowianina nad Gwardią Opole, którego dowodzi były szkoleniowiec tego zespołu, Bartosz Jurecki. W minionych rozgrywkach dominującą postacią był Piotr Jędraszczyk, ale w tym meczu świetnie spisał się inny środkowy z bogatym dorobkiem w barwach Piotrkowianina. To Kamil Mosiołek, który już w sezonie 2021/22 został uznany za jednego z najlepszych reżyserów gry w Superlidze. W swoim stylu zakończył szereg akcji oraz efektywnie dyrygował grą.

Rywalizacja w Piotrkowie trwała do ostatnich minut, a na nerwy gospodarzy wpływ miały celne strzały Marcina Szopy i Filipa Surosza. Choć Gwardia starała się zniwelować dwubramkową stratę, to ostateczne pieczętowanie sukcesu należało do Mosiołka. Warto zaznaczyć, że duży udział w triumfie miał również bramkarz Piotrkowianina, Artur Kot.