Odkrycie przyczyny zgonu mężczyzny znalezionego w kominie na terenie podkaliskiej wsi

Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wielkopolskim, Maciej Meler, udzielił informacji na temat tragicznego zdarzenia, które miało miejsce w podkaliskiej miejscowości. Tym samym została ujawniona przyczyna śmierci 46-letniego mężczyzny, którego ciało zostało odkryte wewnątrz komina. Jak się okazało, przyczyną zgonu były zarówno zatrucie tlenkiem węgla, jak i wychłodzenie organizmu.

24 listopada, we wsi Zagorzyn koło Kalisza doszło do poruszającego zdarzenia. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zmarłym mężczyźnie odnalezionym w kominie jednego z gospodarstw. Po przybyciu na miejsce strażacy nie musieli korzystać ze sprzętu do pracy na wysokościach, ponieważ dostęp do 25-metrowego komina mogli uzyskać od spodu.

Mężczyzna, którego ciało odnaleziono, był 46-letnim mieszkańcem tej nieruchomości. Kilka dni wcześniej rodzina zgłosiła jego zaginięcie, a wydział kryminalny prowadził poszukiwania. Po odkryciu ciała, policja pod nadzorem prokuratury rozpoczęła działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.