Incydent na drogach Kalisza: Zderzenie dwóch samochodów zakończone dachowaniem

Zaistniała niebezpieczna sytuacja na kaliskiej ulicy Wrocławskiej, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedno z pojazdów w efekcie kolizji skończyło swoją jazdę dachując na pobliskim terenie prywatnym.

Wszystko wydarzyło się 6 lutego, tuż po godzinie 7:00 rano. Do starcia doszło pomiędzy samochodami marki Citroen oraz Skoda.

Potwierdza to podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu: – Kierujący citroenem, 37-letni mężczyzna, nie zadbał o odpowiednią ostrożność, co doprowadziło do uderzenia w tył skody. Za kółkiem tego drugiego samochodu znajdował się 25-latek. W konsekwencji zderzenia, skoda przewróciła się i dachowała na poboczu drogi-

Szczęśliwie, nikt nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku tego zdarzenia. Jak jednak wykazały badania alkomatem, sprawca zdarzenia, czyli kierowca citroena, miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze odebrali mu prawo jazdy na miejscu zdarzenia. Sprawa zgłoszona została do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach dla winowajcy.