Nowa Lewica w Kaliszu oficjalnie popiera kandydata KO na prezydenta miasta

Rada Miejska działa na rzecz Nowej Lewicy w Kaliszu i oficjalnie zadeklarowała swoje wsparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na stanowisko prezydenta miasta Kalisza – profesora Piotra Łuszczykiewicza.

W komunikacie prasowym wyraźnie podkreślono, że postać Łuszczykiewicza jest gwarancją zaprowadzenia innowacyjności i jakości do urzędu prezydenta. Jak napisano, „Kandydat, który cieszy się pełnym poparciem Koalicji Obywatelskiej w Kaliszu, idealnie odzwierciedla aktualny trend przemian jakościowych w polityce, jaki po 15 października promują trzy główne nurty partii proeuropejskich i prodemokratycznych, w tym Nowa Lewica”.

Dodatkowo podkreślono, że pan profesor posiada cechy, które świetnie go kwalifikują do pełnienia funkcji prezydenta miasta Kalisz. „Proszę uwierzyć, że oprócz elokwencji, erudycji i autentycznego stylu, nasz kandydat to figura koncyliacyjna, unikająca konfliktów, nieustannie dążąca do znalezienia wspólnej płaszczyzny do współpracy, otwarta na różnorodne kierunki myślowe. Co więcej, dla niego prezydentura to nie koniec drogi, ale narzędzie do realizacji wyższych celów, skupionych na stałym podnoszeniu jakości życia mieszkańców Kalisza”, czytamy w oświadczeniu.

W komunikacie zostało zaznaczone, że poparcie z dwóch koalicyjnych partii – Koalicji Obywatelskiej i Nowej Lewicy, które na poziomie centralnym ściśle ze sobą współpracują, umożliwi przyszłemu prezydentowi skuteczne lobbowanie na rzecz kluczowych dla Kalisza projektów.