64. edycja Kaliskich Spotkań Teatralnych

Bartosz Zaczykiewicz, dyrektor teatru w Kaliszu, podczas konferencji prasowej ogłosił, że 150 artystów weźmie udział w 64. edycji Kaliskich Spotkań Teatralnych. Jest to najstarszy festiwal teatralny w Polsce, który w tym roku odbędzie się od 1 do 18 maja. Zaczykiewicz podkreślił, że na widzów czeka 16 przedstawień konkursowych.

Dyrektor kaliskiego teatru wyjaśnił, że tegoroczny repertuar festiwalu został zorganizowany w cztery grupy tematyczne. Są to: Polskie Drogi, Amerykański Sen, Kuglarze? oraz Miłość i Niemiłość.

Festiwal rozpocznie się 1 maja w Gdańsku, gdzie zaprezentowane zostaną dwa pierwsze przedstawienia. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć musical „1989” w reżyserii Katarzyny Szyngiery, który zostanie wystawiony na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego – produkcja jest koprodukowaną z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Zaczykiewicz zwrócił uwagę, że musical „1989” opowiada o epoce Solidarności, pokazując ją przez pryzmat losów rodzin Frasyniuków, Wałęsów i Kuroniów. Zauważył również, że przedstawienie to mogłoby stać się spektaklem obowiązkowym do oglądania w ramach nauki historii i współczesności.