Eskan Darwich, kandydat Trzeciej Drogi na prezydenta Kalisza, z planem reaktywacji rady przedsiębiorców

Kandydujący na stanowisko prezydenta miasta Kalisza z ramienia Trzeciej Drogi, Eskan Darwich, zapowiedział reaktywację rady przedsiębiorców działającej przy prezydencie. Jego głównym celem jest nawiązanie konstruktywnych, partnerskich relacji oraz umożliwienie wzajemnej pomocy.

Podczas środowej konferencji prasowej Darwich zwrócił uwagę na duży obszar możliwej współpracy między samorządem a miejscowymi biznesmenami. Jego zdaniem, obecne władze miasta nie dostrzegły potencjału płynącego z relacji z sektorem prywatnym i lokalnymi przedsiębiorcami.

„Zaniedbano fakt, że to właśnie oni są największymi pracodawcami w naszym mieście. To oni generują miejsca pracy, które przekładają się na dochody dla kas miasta w wysokości setek milionów złotych” – argumentował Eskan Darwich.

Darwich uważa, że warto ponownie nawiązać dialog z przedsiębiorcami, aby móc rozmawiać o tematach, które są dla nich najistotniejsze. „Dlatego planuję reaktywować radę przedsiębiorców działającą przy prezydencie miasta Kalisza. Będzie ona miała za zadanie współtworzyć strategię wsparcia dla lokalnych pracodawców” – zadeklarował. Przy okazji przypomniał, że podczas poprzedniej kadencji taka rada funkcjonowała.