Pod wpływem alkoholu zniszczył ogrodzenie prywatnej posesji – czekają go konsekwencje

Potężną karę, do trzech lat pozbawienia wolności włącznie, musi obecnie wziąć pod uwagę mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Jak doszło do tej sytuacji? W ostatni weekend, 46-letni mężczyzna, będący pod silnym wpływem alkoholu, nieopodal Kalisza stracił panowanie nad swoim volkswagenem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na miejscu zdarzenia, 11 maja w sobotę, zgłoszenie otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że kierowca volkswagena uderzył w ogrodzenie.

Po przybyciu na miejsce wypadku, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zastali pojazd z poważnymi uszkodzeniami, w tym wystrzelonymi poduszkami powietrznymi na miejscu kierowcy oraz pasażera. Za kierownicą siedział 46-latek z powiatu ostrowskiego – informuje podkomisarz Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać prawo jazdy nietrzeźwemu kierowcy. Ostateczną decyzję o długości okresu, na jaki zostanie pozbawiony prawa jazdy, podejmie sąd.