Tragiczne wydarzenie na drodze wojewódzkiej nr 470. Młody motocyklista stracił życie

W poniedziałek, 6 maja, w Nowych Prażuchach, na drodze wojewódzkiej o numerze 470 miało miejsce dramatyczne zdarzenie drogowe. Ofiarą nieszczęśliwego zdarzenia okazał się motocyklista, który swojego życia nie udało się uratować.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej przed 15 godziną. W miejscowości Nowe Prażuchy, leżącej w gminie Ceków-Kolonia w powiecie kaliskim, doszło do tragicznego zdarzenia. Na miejscu natychmiast rozpoczęły działania trzy zespoły zarówno państwowej, jak i ochotniczej straży pożarnej.

Jak podaje młodszy aspirant Jakub Pietrzak, rzecznik prasowy kaliskiej straży pożarnej, obecnie na miejscu trwają czynności ratunkowe prowadzone przez straż pożarną, pomoc medyczną oraz policję. Droga w rejonie wypadku jest całkowicie zablokowana.

Niestety, pomimo intensywnej reanimacji, życia 30-letniego motocyklisty nie udało się uratować. Jak wynika z preliminarnych ustaleń, w wyniku zderzenia motocykla marki Aprilla z samochodem osobowym mercedes, młody człowiek poniósł śmierć na miejscu. Badanie alkomatem wykazało, że 87-letni kierujący mercedesem był trzeźwy w momencie zdarzenia. Mimo to, od niego zostanie pobrana krew do dalszych badań. Na razie droga pozostaje nieprzejezdna – podsumowuje podkomisarz Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa kaliskiej policji.