„Mikołaj ratujący życie” – piękna akcja w mieście

W najbliższą niedzielę, czyli 6 grudnia rusza ,,Mikołajkowa akcja poboru krwi’. Akcja odbędzie się w Kaliszu przy Rynku Głównym. W tym dniu wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością na wizytę Mikołaja, więc jeśli tylko chcesz, też możesz zostać Mikołajem ratującym życie. 

Ty też możesz zostać Mikołajem

Jak wszystkim wiadomo, dzień 6 grudnia jest dniem niezwykłym, na który czekają nie tylko ci najmłodsi, ale również osoby potrzebujące pomocy. Jest to tradycja celebrowana od lat, polegająca na rozdawaniu prezentów oraz czynieniu dobra. Warto w tym dniu pomyśleć o osobach chorych, którzy potrzebują naszej pomocy. W tym celu zorganizowana jest akcja krwiodawstwa, dzięki której każdy z nas może pomóc i uratować czyjeś życie. My nic na tym nie tracimy, a są osoby, które dzięki naszej pomocy będą mogły doczekać kolejnych świąt.

Warunki udziału w „Mikołajkowej akcji poboru krwi”

Organizatorami akcji jest między innymi Polski Czerwony Krzyż, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Urząd Miasta Kalisza. W akcji mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 65 roku życia, które są całkowicie zdrowe. Należy pamiętać, że przed oddaniem krwi można spożyć tylko lekki posiłek. Natomiast 24 godziny przed poborem krwi nie wolno pić alkoholu. Bardzo istotne jest również, aby zabrać ze sobą dowód, lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Akcja będzie trwać w godzinach od 10 do 14 przy Rynku Głównym. Zapraszamy wszystkich chcących nieść pomoc, którzy chcą w ten szczególny dzień zrobić coś dobrego i podarować prezent potrzebującym.