Nie tylko Kalisz jest miejscem godnym uwagi w Wielkopolsce

Wiele zabytków w naszym kraju na przestrzeni lat skradło serca zagranicznych turystów. Mimo wszystko rzadko coś przyczynia się do promowania regiony jak kopalnia soli. Jest to nietypowe miejsce. Ludzie często nie potrafią sobie wyobrazić, w jaki sposób odbywa się wydobywanie tego minerału. Dlatego też z wielką chęcią chcieliby zobaczyć cały proces na własne oczy. Kopalnia soli w Kłodawie to atrakcja, którą prawdopodobnie musisz zobaczyć na własne oczy.

Dlaczego? Po pierwsze, jest to najgłębiej położona podziemna trasa turystyczna na świecie. Co więcej, jest to kopalnia soli, która w przeciwieństwie do innych w Polsce, jest nadal bardzo czynna! Po trzecie, jest to jedyna kopalnia w całej Europie, która produkuje różową sól (no wiesz, taką, o której myślimy, że pochodzi tylko z Himalajów!) Jednak to ogólne doświadczenie zwiedzania systemu kopalni jest naprawdę niezapomniane. Po zjechaniu do szybu kopalni windą, która porusza się z zawrotną prędkością 10 kilometrów na godzinę, naszym oczom ukazują się wspaniałe widoki.

Czego jeszcze można się spodziewać po odwiedzinach w tej kopalni?

Ścieżka prowadzi licznymi tunelami, zabarwionymi warstwami różu i bieli, oraz korytarzami wyłożonymi reliktami technologii górniczych, które były wcześniej używane w tym systemie. Przez cały czas wdycha się wyraźny aromat 250-milionowej różowej soli, która podobno jest bardzo dobra dla zdrowia! Co najciekawsze, po drodze znajdują się liczne miejsca kultu, a zdecydowanie najbardziej poruszającym widokiem podczas tej wycieczki jest kaplica. Została wzniesiona ku pamięci Świętej Kingi. Wyrzeźbili ją całkowicie z pięknej, mieniącej się soli. Nietypowe znalezisko, które odwiedzicie tylko w tym miejscu.