Zwiedzanie Kalisza. Czy warto wybrać się w te rejony na wakacje z rodziną lub znajomymi?

Kalisz to miasto, które jest położone we wschodniej części Wielkopolski. Należy do jednego z mniejszych miast, zważywszy na to, że liczy sobie mniej niż 100 000 mieszkańców. Mimo to w sezonie letnim naprawdę wiele osób bardzo chętnie odwiedza te rejony. Wielkopolska to terytorium, które skrywa w sobie mnóstwo atrakcji nie tylko dla lokalnych mieszkańców. Okazuje się, że przyjeżdżają tutaj dosłownie osoby z całej Europy. Zobaczymy latem szczególnie dużą ilość turystów z Niemiec lub wysp. Jeśli chodzi o to, kiedy powstało to miasto. Kalisz jest prawdopodobnie datowany na lata podobne do Gniezna.

Wynika z tego, że miasto ma za sobą naprawdę solidny kawałek historii i tradycji. Dawniej to terytorium należało do terytorium Cesarstwa sprawowanego przez Imperium Rzymskie. Jeśli chodzi o polską historię, na obecnym rejonie Kalisza władze sprawował niegdyś gród Piastów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że miasto słynie dziś z tak zwanych andrutów. Są to specjalne przygotowane wafle.

Co powinniśmy jeszcze wiedzieć na temat Kalisza?

Po raz pierwszy przyrządzone tu w XIX wieku, a obecnie wpisane na listę specjalności regionalnych UE, wafle kaliskie można znaleźć w całym mieście, a wizyta w regionie nie jest kompletna bez ich zjedzenia! Idąc w kierunku północno-zachodnim, natkniemy się na półkoliste planty, podobne do tych krakowskich, które obecnie są śladem dawnych murów obronnych z okresu średniowiecza kaliskiego. Wciąż można zobaczyć ich fragmenty, a podążając w kierunku wschodnim, dostrzeżemy małą wieżyczkę Baszty Dorotki, nazwaną tak na cześć miejscowej legendy o dziewczynie, która zakochała się w szewcu i została tu uwięziona przez swojego miejscowego ważniaka.

Miasto oferuje całe mnóstwo zieleni. Jest to wspaniała okolica, żeby zażyć spacerów na świeżym powietrzu. Doskonały pomysł, żeby zabrać tu rodzinę lub znajomych. Zależy wam na wypoczynku w ciszy i spokoju? Na pewno zaznacie go w Kaliszu. Miejscowi polecają odwiedzanie parku miejskiego. Ma specjalnie wyznaczone ścieżki dla spacerowiczów zainteresowanych aktywnym spędzaniem swojego wolnego czasu podczas urlopu wakacyjnego.