Popularna w Kaliszu ścieżka zdrowia została zaniedbana

Okazuje się, że zgodnie z najnowszymi doniesieniami jedna z najpopularniejszych w Kaliszu ścieżek została zaniedbana. Ścieżka zdrowia w Wolicy dawno nie była w tak opłakanym stanie. Co jest powodem tej sytuacji? Miasto Kalisz ma w posiadaniu łącznie ponad 150 hektarów różnych lasów. W jednym z nich znajduje się wspomniana przez nas ścieżka. Jest to droga, którą wielu mieszkańców Kalisza chętnie odwiedza podczas rodzinnych spacerów. Wiele osób zwraca uwagę radnych na to, że ścieżka znajduje się dziś w opłakanym stanie. Podobno większość ławek została wyłamana. W całym lesie brakuje koszy na śmieci. Nie jest więc trudno domyślić się, że na terenie znajdziemy mnóstwo śmieci. Zdaniem niektórych osób w lesie nie są prowadzone żadne z niezbędnych prac porządkowych. Z tego powodu ulubiona ścieżka leśna mieszkańców popada w ruinę. Sprzęty użytkowe do zajęć sportowych, które tam znajdziemy, nie nadają się już do użycia.

Czy radni miasta zlecili nareszcie kontrolę wspomnianej ścieżki?

Władze miasta informują radnych oraz mieszkańców o tym, że w sierpniu zostały przeprowadzone wszystkie niezbędne usprawnienia i inwentaryzacje. Skierowano nawet sprawę związaną ze sprzętem sportowym. Podobno osoba z odpowiednimi uprawnieniami ma zająć się naprawą wspomnianych urządzeń i ławeczek. Dlatego też według polityków z Kalisza nie powinniśmy obawiać się o przyszłość tego parku wraz z jego ścieżką.

Politycy zapewniali w rozmowie z lokalnymi dziennikarzami, że dokładają wszelkich starań co do tego, aby las był miejscem bezpiecznym dla bawiących się dzieci. Jest to ich priorytetem. Na terenie lasu komunalnego zlecono już kilka kolejnych prac, które odświeżą jego estetykę oraz funkcjonalność.

Odpowiednie firmy wkrótce zajmą się zbieraniem nieczystości na terenie ścieżki. Zabezpieczą wjazdy do lasów oraz zadbają o jakość sprzętu, który się tam znajduje. Następnie zajmą się konserwacją architektury, którą spotkamy na terenie leśnym.