Czy uda się powstrzymać szybujący koszt wywozu śmieci w Kaliszu?

Niestety obywatele Kalisza doświadczają tego, że koszty wywozu śmieci nieustannie rosną. Muszą borykać się z coraz wyższymi opłatami, które w żaden sposób nie są rekompensowane jakością świadczonej usługi. Istnieje jednak pewnego rodzaju światełko w tunelu, ponieważ w Kaliszu ma się pojawić nowa firma odpowiedzialna za wywóz odpadów komunalnych. Taka informacja wywołuje ogromne zdziwienie, ponieważ do tej pory w mieście działały na przemian dwie firmy. Władze miasta liczą, że dzięki przełamaniu obecnego stanu monopolowego na rynku wywozu śmieci, uda im się obniżyć ceny.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce odpady komunalne będą wywożone w nieco tańszych cenach. Ratusz w Kaliszu informuje tymczasem swoich mieszkańców o tym, że konsekwentnie dążą do działań, które mają na celu obniżyć ceny wywozu odpadów. Dlatego liczymy na to, że w końcu uda się sprostać temu wyzwaniu. Wówczas ceny wywozu śmieci z domów, mieszkań oraz firm mogłyby faktycznie spaść. Zredukowanie monopolu rynkowego na pewno pomoże.

Póki co sytuacja została rozstrzygnięta na korzyść miasta Kalisz

Urząd miasta w Kaliszu dokonał obliczeń, który pomogły w postawieniu szacunków. Dzięki najnowszym informacjom dowiadujemy się, że wprowadzenie nowej firmy na rynek miejski pozwoli zaoszczędzić na wywożeniu odpadów nawet do pół miliona złotych rocznie. To ogromny postęp w zestawieniu z tym, co miasto musi wydawać aktualnie. Ostatnio zostało również rozstrzygnięte kilka spraw. Ponieważ konsorcjum odpowiedzialne za odpady nie zgadzało się na rozszerzenie wpływów innych firm na terenie miasta. Mimo wszystko Kalisz wygrał tę sprawę i radni z województwa wstawili się za ich dobrze uargumentowanym pomysłem.

Okazuje się, że wszystkie działania miasta zmierzają ku temu, aby doprowadzić do sytuacji, w której mieszkańcy Kalisza będą mogli ponosić niższe opłaty. Dlatego też Krajowa Izba Odwoławcza uznała rację rady miasta Kalisz. Ponieważ jasno na białym przedstawili to, że ich działania obniżą koszty aktualnego wywozu odpadów komunalnych. Wiceprezydent jest dumny ze strategii, do której udało się dotrzeć w Kaliszu. Już wkrótce spodziewamy się stosownych obniżek.