Co wiemy na temat nadchodzącej budowy gazociągu w Kaliszu?

Wojewoda łódzkiego powiadomił ostatnio opinię publiczną o tym, że wydał zezwolenie na zbudowanie nowego gazociągu. Rury gazociągu będą przebiegały przez kilka gmin jednocześnie. Etap wstępnej budowy jest niezwykle istotny dla właścicieli niektórych działek. Ponieważ może okazać się, że gazociąg będzie budowany wokół nich. Na ten moment osoby zainteresowane logistyką przedsięwzięcia mogą zgłaszać swoje propozycje i sugestie. Jeżeli twoja działka leży na drodze przyszłego gazociągu, możesz skontaktować się z gminą w celu ewentualnych ustaleń.

Zanim jednak zostanie wydana ostateczna decyzja dotycząca rozmieszczenia budowy, właściciele posesji nadal mogą zgłaszać swoje wnioski. Prawdopodobnie wkrótce wpłyną pierwsze wyjaśnienie od obywateli. Inwestycja związana z gazociągiem jest długoterminowa, ponieważ przewiduje się, że dobiegnie końca dopiero w 2026 roku. Budowa gazociągu i realizacja planu logistycznego zajmie zatem kilka ładnych lat. Za realizację będzie odpowiadał Polska Spóła Gazownictwa.

Nowe karetki pogotowia wkrótce wpłyną na konto szpitala w Kaliszu

W uroczystym przekazaniu pojazdów dla szpitala w Kaliszu brały udział znamienite osobistości. Między innymi pojawił się tam wicemarszałek. Nie zabrakło również reprezentantów kaliskiego szpitala, którzy nie kryli zadowolenia ze względu na nową inwestycję. Prezent od urzędu marszałkowskiego dla szpitala opiewa łącznie na kwotę mniej więcej 1,8 miliona złotych. W tej cenie dla szpitala zakupiono nowe karetki pogotowia ratunkowego. Dzięki nim lekarze i ratownicy medyczni w Kaliszu będą mogli o wiele sprawniej nieść pomoc dla chorych i poszkodowanych w wypadkach.

Łącznie do szpitala trafiły 3 karetki pogotowia ratunkowego, które zostały świetnie wyposażone. Pracownicy już się z nimi zapoznali, aby mogli przygotować je do pracy. Urząd marszałkowski zwraca uwagę na to, że starannie dba o szpital i stale doposaża go, aby służbie zdrowia nie brakowało sprzętu. Tak też było tym razem w przypadku zakupu karetek wraz z ekwipunkiem. Obecnie wojewódzki szpital w Kaliszu łącznie dysponuje siedmioma nowoczesnymi karetkami pogotowia ratunkowego.