Policja przypomina o zasadach z okazji Wszystkich Świętych, które należy przestrzegać nie tylko na drogach

Pomimo tego, że wiele osób spędzi nadchodzące święta w drodze do swojej rodziny lub na groby zmarłych, policja niezwykle słusznie zwraca uwagę na to, że musimy być czujni nie tylko wtedy, gdy przebywamy na drogach. Nie zapominajmy podczas wyruszania w podróż również o to, aby zabezpieczyć nasze mieszkania i dobrobyt, a dopiero później martwmy się o to, aby bezpiecznie zachowywać się na drodze. Policja przypomina o tym, że podstawowe zasady bezpieczeństwa powinny obejmować nie tylko praktykę za kierownicą.

Nasze bezpieczeństwo zależy w dużym stopniu od nas samych. Policjanci zwracają uwagę na to, aby zastosować się do kilku opracowanych przez nich wskazówek, dzięki którym łatwiej zadbamy o nasze bezpieczeństwo. Jak co roku, masowe odwiedzanie grobów przez różnorodne rodziny sprzyja działalności przestępczej. Na cmentarzach oraz w środkach komunikacji publicznej coraz częściej pojawiają się złodzieje, których celem jest złupienie niezabezpieczonych osób. Nie zapominajmy także o tym, że pozostawione samym sobie domy oraz mieszkania także są łakomym kąskiem dla złodzieja.

Kiedy opuścimy mieszkanie podczas dłuższego wyjazdu nad groby, aby uczcić pamięć zmarłych członków rodziny, nie zapominajmy o tym, aby zamknąć wszystkie drzwi, okna oraz wejścia do piwnic. Pomieszczenia gospodarcze bardzo często stanowią obiekt zainteresowania złodzieja, który pragnie zabrać stamtąd sprzęt elektroniczny. Najlepszym sposobem jest także nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów, które można łatwo spieniężyć.