Straż miejska wyjaśnia, w jaki sposób palić w piecu, aby uniknąć mandatu

Straż miejska organizuje specjalne szkolenia dla mieszkańców, na których wyjaśnia, w jaki sposób należy palić w piecach, aby uniknąć ewentualnych mandatów. Kaliska straż miejska przypomina tym samym obywatelom, że wielu z nich nie pali w piecach poprawnie i nie trzymają się pewnych reguł, które ze względu na produkcję wysokiego poziomu zanieczyszczenia mogą doprowadzić do wystawienia mandatu. Dlatego też strażnicy miejscy w Kaliszu zorganizowali specjalne szkolenie dla obywateli, na którym zademonstrują, jak palić w piecach oraz wytłumaczą zasady związanego z tym, w jaki sposób można uniknąć mandatu.

Dzięki temu możemy dowiedzieć się od strażników miejskich, jakie zasady panują w ramach ogrzewania domu za pośrednictwem pieców. Jest to niezwykle ważne, aby wiedzieć, jak to robić szczególnie w nadchodzącym okresie coraz chłodniejszych temperatur. Wielu właścicieli zakładów pracy, a także zwykłych mieszkańców już wkrótce nocami będzie musiało rozpalać piece, aby utrzymać w miejscu swojego przebywania dostatecznie komfortową temperaturę.

Straż miejska zwraca uwagę na to, że nadal najczęściej wykorzystywanym paliwem jest węgiel kamienny i węgiel drzewny, który bardzo często prowadzi do kłopotów związanych z zadymieniem budynku, jeżeli nie zostanie wykorzystany prawidłowo. Dlatego też na specjalnym szkoleniu dla mieszkańców zamierzają oni przekazać nam wiedzę niezbędną do prawidłowego obchodzenia się z najczęściej wykorzystywanymi paliwami w piecach. Przypominają również o możliwych kontrolach pieców. Od stycznia do kwietnia tego roku służby przeprowadziły ich ponad sto na terenie miasta.