Pierwsze liceum w Kaliszu organizuje dni otwarte

W sobotę, 1 kwietnia, tłumy uczniów szkół podstawowych zgromadziły się na imprezie otwartej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Kaliszu. Przez cały dzień 1 kwietnia wychowawcy i uczniowie Asnyka oprowadzali młodzież po szkole, prezentując ofertę na najbliższy rok szkolny. W czasie trwania imprezy nie zabrakło konkursów, gier i zabaw.

Szkoła zapewnia dobrze zaokrągloną edukację, skupiając się na dziedzinach, z których słynie Asnyk, w tym biologii, chemii i języku. We współpracy z Akademią Kaliską od 2020 roku Asnyk oferuje kursy akademickie, umożliwiając uczniom udział w laboratoriach chemicznych, a także, począwszy od 2021 roku, zajęcia z elektroradiologii.

W 2018 roku liceum stało się częścią inicjatywy Cyfrowa Wielkopolska@2020, wyposażając je w najnowocześniejsze centrum konferencyjne, bezprzewodową łączność Wi-Fi oraz szybki internet światłowodowy. Od 2021 roku Asnyk bierze udział w projekcie „Wielkopolska Super Liga Szkół Ponadgimnazjalnych”, w ramach którego 24 najlepsze licea w Wielkopolsce rywalizują w konkursach internetowych obejmujących język angielski, matematykę i historię.