Ekstremalne zawody dla biegaczy w Kaliszu

W Kaliszu po raz trzeci odbył się Formoza Challenge, intensywny bieg organizowany przez komandosów Jednostki Wojskowej 4026 Formoza. Impreza przyciągnęła setki uczestników. Formoza Challenge to cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami o 8-letniej historii, odbywający się w Obornikach pod Poznaniem, Ustce, Gdyni i po raz pierwszy w tym roku w Gliwicach. Inauguracja cyklu odbyła się po raz kolejny w Kaliszu.

Trasa Formoza Challenge w Kaliszu liczyła ponad sześć kilometrów, a organizatorzy przygotowali przeszkody o różnym stopniu trudności, od podstawowego do zaawansowanego formatu ultra, w którym m.in. bieg z ciężkim plecakiem i atrapą karabinu AK-47. Nie zabrakło również wyścigów przeznaczonych dla dzieci. W sumie w imprezie wzięło udział ponad 900 uczestników, którzy zmierzyli się z trasą pełną zarówno naturalnych, jak i sztucznych wyzwań.

Szymon Sobczak, dyrektor biegu, podkreślał, że Formoza Challenge to pokonywanie osobistych ograniczeń i współpraca ze współuczestnikami. Biegowi przyświeca zasada „nigdy nie zostawiamy siebie w tyle”. Uczestnicy zamiast pokonywać każdą przeszkodę mogli zdecydować się na wykonanie przysiadów czy pompek, ponieważ główny nacisk kładziono na wzajemne wspieranie się podczas biegu.